logo
logo

Zdjęcie: Fundacja Donum Vitae/ -

Symboliczne połączenie cierpienia i nadziei

Sobota, 25 lutego 2017 (18:53)

Do 14 marca br. można składać projekty na koncepcję rzeźby wieńczącej Grobowiec Dziecka Utraconego, który być może wkrótce znajdzie swoje miejsce na szczecińskim cmentarzu. Będzie on tym samym miejscem zbiorowego pochówku dzieci zmarłych przed narodzeniem, których ciał rodzice z różnych względów nie odebrali ze szpitala.

 

Forma prac to grafika, malarstwo lub rzeźba. Prace graficzne i malarskie należy wykonać na papierze typu brystol w formacie A3 (297 × 420 mm), natomiast prace rzeźbiarskie (wys. ok. 40 cm) mogą być wykonane z dowolnego materiału. 

Jak informują organizatorzy konkursu – Fundacja Donum Vitae, przedmiotem, a zarazem celem pierwszorzędnym konkursu jest wyłonienie najlepszych koncepcji rzeźby wieńczącej Grobowiec Dziecka Utraconego, przedstawionej w formie graficznej wizualizacji, które Organizator chciałby wykorzystać przy powstających Grobowcach Dzieci Utraconych na terenie Polski.

„Powinna ona zawierać symboliczne połączenie cierpienia i nadziei doświadczanych w procesie przeżywanej przez rodziców żałoby” – wyjaśniają. 

Uczestnikami konkursu mogą być osoby pełnoletnie, zajmujące się profesjonalnie i zawodowo wykonywaniem prac plastycznych, artystycznych i graficznych, uczniowie szkół plastycznych, studenci wydziałów artystycznych i architektonicznych, jak również osoby wrażliwe na piękno, sztukę i drugiego człowieka wykonujące amatorsko wszelkie prace plastyczne i graficzne.

Autorzy wyróżnionych przez komisję konkursową prac otrzymają nagrody pieniężne, za pierwsze miejsce – 1000 zł, drugie – 700 zł oraz trzecie – 400 zł.

Prace należy dostarczyć na adres sekretariatu konkursu:

Fundacja Donum Vitae

ul. Świętego Ducha 9

70-205 Szczecin

z dopiskiem: „Konkurs”.

 

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 25 marca 2017 roku.

Małgorzata Pabis

NaszDziennik.pl