logo
logo

Dziś w
„Naszym
Dzienniku”

Zdjęcie: / Inne

Atak w sieci

Czwartek, 30 marca 2017 (02:27)

Satanistyczni hakerzy przejęli maryjną grupę modlitewną na Facebooku.

Grupa „Maryja rozwiązująca węzły oraz inne modlitwy” została utworzona w sierpniu ubiegłego roku. Powstała w celu zbliżenia ludzi do Pana Boga. – Utworzyłam grupę z myślą, aby ludzie mieli wsparcie modlitewne. Zaczęła się ona pięknie rozwijać, na przestrzeni ostatnich miesięcy przyłączyło się do niej ponad 24 tys. osób – mówi Ewa Kozak.

Problemy zaczęły się dwa tygodnie temu. – Zostałam zablokowana w grupie, a następnie usunięta z funkcji administratora, co oznaczało, że nie mam już żadnego wpływu na to, jakie posty, czyli informacje, są w niej zamieszczane. Grupa została przejęta przez kilka osób. Jest atakowana okropnymi satanistycznymi postami i zdjęciami – alarmuje nasza rozmówczyni. Sprawę zgłosiła na policję.

– Poinformowano mnie, że policja nic nie może z tym zrobić, i polecono, abym zgłosiła problem do administracji Facebooka. Mając prawa autorskie do tej grupy, zgłosiłam, że doszło do jej przejęcia. Jednak nie otrzymałam żadnej odpowiedzi – tłumaczy Ewa Kozak. – Próbowaliśmy odzyskać grupę, ale nie było to już możliwe – dodaje. Hakerzy nielegalnie, na podobnej zasadzie jak zdobywają dane do kont bankowych, przejęli login i hasło do grupy. Na początku pojawiło się dwóch nowych administratorów, z czasem kolejni. Zaczęli udostępniać satanistyczne zdjęcia i wpisy.

 

Drogi Czytelniku,

cały artykuł jest dostępny w wersji elektronicznej „Naszego Dziennika”.

Zapraszamy do zakupu w sklepie elektronicznym

Małgorzata Bochenek

Nasz Dziennik