logo
logo

Zdjęcie: Rycerze Kolumba/ -

Jim Caviezel w Polsce

Piątek, 31 marca 2017 (12:50)

Jim Caviezel, który zagrał m.in. w „Pasji”, promuje w Polsce najnowszy film dokumentalny pt. „Wyzwolenie kontynentu: Jan Paweł II i upadek komunizmu”, stworzony przez Rycerzy Kolumba.

Jim Caviezel, aktor znany m.in. z roli Jezusa Chrystusa w „Pasji” Mela Gibsona, jest narratorem najnowszego filmu dokumentalnego Rycerzy Kolumba pt. „Wyzwolenie kontynentu: Jan Paweł II i upadek komunizmu”. 

Podczas wczorajszej wizyty w Krakowie aktor zwiedził muzeum Auschwitz w Oświęcimiu. Caviezel zafascynowany jest polską historią oraz historią II wojny światowej. Szczególne wrażenie wywarła na nim cela św. Maksymiliana Marii Kolbego. Aktor odwiedził również Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, gdzie wraz z wiernymi modlił się Koronką do Bożego Miłosierdzia o godzinie 15.00. Następnie udał się do sanktuarium i położonego nieopodal Centrum Jana Pawła II.

Kolejnym punktem na mapie podróży Caviezela po Polsce jest Warszawa. Podczas Targów Książki Katolickiej będzie podpisywał limitowaną edycję płyt DVD z filmem dokumentalnym Rycerzy Kolumba.

Film „Wyzwolenie kontynentu” powstał dzięki Rycerzom Kolumba. Będzie miał swoją telewizyjną premierę w niedzielę, 2 kwietnia, o godz. 13.05 w Programie 1 TVP.

W Polsce Rycerze obecni są od ponad 11 lat i liczą 4,7 tys. mężczyzn działających w 94 radach na terenie 27 diecezji. Zasadami Rycerzy Kolumba są miłosierdzie, jedność, braterstwo i patriotyzm. Założycielem organizacji był ks. Michael McGivney, który w 1882 r. w New Haven w Stanach Zjednoczonych zgromadził grupę mężczyzn pragnących wspierać się wzajemnie i formować w wierze katolickiej. Obecnie toczy się proces beatyfikacyjny założyciela.

RP

NaszDziennik.pl