logo
logo
zdjęcie

Jacek Kotula

Gotowi do dyskusji o zmianie Konstytucji

Wtorek, 9 maja 2017 (06:00)

Z wielkim entuzjazmem przyjąłem zapowiedzi prezydenta Andrzeja Dudy, jakoby wkrótce czekała nas debata i referendum nad nową Konstytucją. Bo mam nadzieję, że wreszcie prawo w Polsce będzie chronić życie każdego człowieka – od poczęcia do naturalnej śmierci, oraz zagwarantuje tradycyjnej rodzinie należyte miejsce w społeczeństwie.

Obecna Konstytucja oraz system prawny w Polsce roztacza szeroki parasol nad życiem i tradycyjną rodziną. Państwo troszczy się o obywateli i robi wszystko, aby każdy Polak mógł żyć i to w sposób godny. Tyle w teorii. Praktyka jest zupełnie inna.

Co roku w polskich szpitalach zabija się ponad 1 tys. dzieci. Głównie dlatego, że lekarz podejrzewa u nich chorobę. Dzieje się tak, mimo że Konstytucja jest gwarantem praw każdego obywatela. Ale autorzy Ustawy Zasadniczej przezornie uciekli od prostego stwierdzenia: „życie chronione jest od momentu poczęcia”. I tak mądre prawnicze głowy znalazły furtkę, dzięki której do aborterów płyną potężne pieniądze z budżetu państwa.

Ta sama Konstytucja definiuje małżeństwo jako związek mężczyzny i kobiety, opierając funkcjonowanie państwa na tradycji, z której wyrośliśmy. I to niestety jest inaczej w praktyce.

Nie ma miesiąca, żeby media nie pisały o próbie indoktrynacji naszych dzieci przez środowiska LBGTQ. Dzieciom tłoczy się do ich młodych i łatwowiernych główek, że homoseksualizm to coś normalnego, a dwie panie lub dwóch panów może stanowić rodzinę. Rozdają najmłodszym „pomoce naukowe”, których treści są tak obrzydliwe, że normalny zdrowy człowiek nie może na to patrzeć. I dzieje się tak, mimo że Konstytucja daje rodzicom prawo do decydowania o wychowaniu dziecka.

Otóż obecna Konstytucja z 2 kwietnia 1997 r. została napisana przez środowiska peerelowskie. Jej celem była ochrona spuścizny po Okrągłym Stole, dlatego zapisy w niej zawarte są mętne i nie dają gwarancji realizacji praw.

Jeżeli chcemy odnowy Polski, to pisane prawo musi być oparte na odwiecznym prawie Boskim. Musimy odnosić się do wartości, które są wieczne i nie podlegają zmianom. Europa zbudowała swoją potęgę właśnie dlatego, że w swoich poczynaniach kierowała się prawem naturalnym i stworzyła coś, co dzisiaj nazywa się cywilizacją łacińską.

I gdy tylko prezydent Andrzej Duda powoła komitet do opracowania nowej Konstytucji, to wtedy z pewnością włączymy się w proces jej powstawania. Rodzina pro-life to także prawnicy, parlamentarzyści czy lekarze. To wybitne umysły, które zrobią wszystko, aby prawdy biologii mówiące o tym, że człowiekiem jest się na każdym etapie rozwoju, znalazły swój zapis w prawie.

Jacek Kotula

Autor jest przewodniczącym rzeszowskiego oddziału Fundacji PRO - Prawo do Życia.

NaszDziennik.pl