logo
logo

Dziś w
„Naszym
Dzienniku”

Zdjęcie: Mateusz Marek/ Nasz Dziennik

Napór superpaństwa

Środa, 21 czerwca 2017 (01:56)

Komisja Europejska przystępuje do działań, których celem jest przekształcenie Unii Europejskiej w federalistyczne superpaństwo.

Bruksela wyczuła dogodny moment do rozpoczęcia takiej ofensywy, alarmuje prof. Mirosław Piotrowski, poseł PiS do Parlamentu Europejskiego. Wśród jej ofiar może być Polska.

Polityk dostrzega szereg symptomów świadczących o tym, że Komisja Europejska prowadzi coś więcej niż lobbing w celu zacieśnienia unijnej integracji. Działania Brukseli nabrały impetu po wyborach w Holandii i Francji oraz po brytyjskim Brexicie, gdyż unijni decydenci uznali, że eurosceptycy ponieśli klęskę i teraz trzeba się zająć „przyszłością Unii”.

Komisja Europejska natychmiast wróciła do federalistycznych pomysłów, które zostały swego czasu zawieszone. To m.in. powołanie unijnego superrządu, ustanowienie odrębnego Parlamentu Europejskiego dla krajów ze strefy euro, a docelowym planem KE jest wprowadzenie wspólnej waluty we wszystkich państwach członkowskich. Ten postulat ma wsparcie George’a Sorosa, a o politycznej pozycji tego miliardera świadczy fakt, że był on głównym mówcą podczas konferencji na temat euro, która w tym miesiącu odbyła się w Brukseli.

KE chce też wcielić w życie projekt powołania Prokuratury Europejskiej, która prowadziłaby śledztwa w państwach członkowskich bez nadzoru miejscowych prokuratur w sprawie wydawania funduszy unijnych. I to z możliwością stosowania podsłuchów oraz kontroli korespondencji. 

Drogi Czytelniku,

cały artykuł jest dostępny w wersji elektronicznej „Naszego Dziennika”.

Zapraszamy do zakupu w sklepie elektronicznym

Krzysztof Losz

Nasz Dziennik