logo
logo

Radio Maryja

Zdjęcie: Robert Sobkowicz/ Nasz Dziennik

Brońmy prawdy

Piątek, 30 czerwca 2017 (02:32)

Poseł Anna Sobecka apeluje o podpisywanie się pod listem do Ojca Świętego Franciszka w obronie Radia Maryja i o. dr. Tadeusza Rydzyka. 

Anna Sobecka przygotowała list do Ojca Świętego Franciszka w związku z nową falą ataków na środowisko Radia Maryja i dyrektora o. dr. Tadeusza Rydzyka CSsR. Jest to odpowiedź m.in. na anonimową petycję adresowaną do Papieża, która jest swoistym donosem na dyrektora Radia Maryja, a w internecie trwa akcja zbierania pod nią podpisów. Poseł Sobecka podkreśla, że katolicy nie mogą przechodzić obojętnie wobec takich ataków i trzeba informować Franciszka o prawdziwym obrazie sytuacji, o tym, że w Polsce atakowane są katolickie media.

„Ze smutkiem, niestety, informujemy Waszą Świątobliwość, że w naszej Ojczyźnie wolność katolickich mediów jest bardzo poważnie zagrożona. To zagrożenie wynika z działań ’totalnej opozycji’, związanych z nią polityków oraz mediów liberalno-lewicowych. Posługując się kłamstwem i manipulacją, próbują zdyskredytować w oczach opinii publicznej dyrektora Radia Maryja o. dr. Tadeusza Rydzyka oraz dzieła ewangelizacyjne utworzone i działające z Jego inspiracji” – czytamy w liście. „Tym listem pragniemy wobec Waszej Świątobliwości zaświadczyć o ogromnej roli, jaką pełni Radio Maryja oraz dzieła w jego klimacie wyrosłe i rozwijające się. Ta katolicka rozgłośnia wiernie służy Panu Bogu, Kościołowi i Polakom, wspomagając ich formację katolicką i patriotyczną” – podkreślają sygnatariusze listu.

Radio Maryja jako jedyna rozgłośnia „rzetelnie informuje oraz broni wartości chrześcijańskich. Katecheza i modlitwa wyznaczają rytm każdego dnia słuchaczy Radia Maryja, a prowadzona na antenie codzienna modlitwa w intencjach Ojca Świętego oraz bezpośrednie transmisje z podróży apostolskich skutecznie wspierają budowanie wspólnoty wiernych zjednoczonych z Piotrem naszych czasów” – czytamy w liście.

Podpisało się pod nim prawie 70 znanych osób życia publicznego: ministrów, posłów, senatorów, członków Parlamentu Europejskiego, m.in. prezes PiS Jarosław Kaczyński, ministrowie i parlamentarzyści: Beata Kempa, Antoni Macierewicz, Mariusz Błaszczak, Krzysztof Tchórzewski, Mariusz- -Orion Jędrysek, Urszula Krupa, Gabriela Masłowska, Jan Maria Jackowski.

Pod listem może się podpisać każda osoba, wpisując swoje nazwisko do formularza, jaki drukujemy dzisiaj w „Naszym Dzienniku”. Swój podpis można też złożyć drogą elektroniczną. List został bowiem zamieszczony na stronie stowarzyszenia CitizenGo – www.citizengo.org/pl – i tam też można się pod nim podpisać.

Do podpisywania się pod listem zachęca Danuta Michalik, słuchaczka Radia Maryja od kilkunastu lat. – Nie można przechodzić obojętnie wobec tego, że o. Tadeusz Rydzyk jest tak brutalnie atakowany w różnych mediach. Oszczerstwa wobec niego kierowane mają na celu nie tylko zdyskredytowanie samego kapłana, ale jest to też dążenie do osłabienia, wręcz zniszczenia katolickich mediów, które założył o. Tadeusz Rydzyk – podkreśla pani Danuta.

Kamil Mikuła zwraca zaś uwagę na to, że my, ludzie wierzący, nie możemy dać się zepchnąć do narożnika, tylko musimy aktywnie bronić Kościoła, kapłanów. – Lewica by chciała, żeby Radia Maryja nie było, a skoro tego celu nie udało im się zrealizować, to chcieliby zamknąć mu usta.

Ksiądz kardynał Zenon Grocholewski, były prefekt Kongregacji ds. Wychowania Katolickiego, ze smutkiem odbiera ataki na o. Tadeusza Rydzyka. Ale jest przekonany, że ich autorzy nie są w stanie zaszkodzić ojcu dyrektorowi i środowisku Radia Maryja. – Ja myślę, że te wysokie listy bardziej dyskredytują tych, co je piszą, niż dyskredytują o. Tadeusza Rydzyka, Radio Maryja, Telewizję Trwam. I będą bardziej szkodliwe dla tych, którzy je piszą – powiedział ks. kard. Grocholewski w wywiadzie dla Telewizji Trwam.

– Ponieważ Radio Maryja nie spełnia oczekiwań lewicy, to jest atakowane z największą zajadłością – nie ma wątpliwości Kamil Mikuła.

Poseł Anna Sobecka podkreśla, że mamy do czynienia z kumulacją ataków na o. Tadeusza Rydzyka, głównie ze strony polityków opozycji: Nowoczesnej, Platformy Obywatelskiej i KOD. – Nastąpił skoncentrowany atak z ich strony przeciwko Radiu Maryja, Telewizji Trwam. Przypuszczam, że ten atak bierze się stąd, że te media, całe środowisko Radia Maryja, wiernie służą Bogu, Kościołowi i Polakom, rzetelnie informują o tym, co dzieje się w Polsce, bronią wartości chrześcijańskich, i to się nie podoba „totalnej opozycji”, to im przeszkadza – mówi Anna Sobecka. – Nie znajduję innego wytłumaczenia, bowiem ciągle media liberalno-lewicowe posługują się kłamstwem, manipulacją, pomówieniami, oszczerstwami i starają się dyskredytować o. Tadeusza Rydzka – dodaje poseł.

Anna Sobecka wskazuje, że świeżym przykładem takich działań są choćby wypowiedzi posła PO Krzysztofa Brejzy, który na środowym posiedzeniu sejmowej komisji śledczej ds. Amber Gold próbował wmówić Polakom, że Radio Maryja zarabiało pieniądze na emisji reklam tej piramidy finansowej. – To oczywiście wierutna bzdura, bo przecież Radio Maryja nie emituje żadnych reklam, gdyż jest nadawcą społecznym. Ale widocznie poseł liczył, że a nuż się uda, że coś tam się do Radia Maryja „przyklei” – mówi poseł Sobecka.

Jej zdaniem, Ojciec Święty co prawda zna i ceni działalność Radia Maryja, o czym świadczą jego wypowiedzi na spotkaniach z wiernymi, czy list, jaki Franciszek wysłał na jubileusz 25. rocznicy powstania katolickiej rozgłośni, ale musimy dać świadectwo Papieżowi, jak ważne jest dla nas Radio Maryja. – Dlatego zachęcam Czytelników „Naszego Dziennika”, aby podpisywali się pod listem do Ojca Świętego i zachęcali do tego także inne osoby z rodziny, swoich znajomych, przyjaciół – podkreśla Anna Sobecka.

Drogi Czytelniku,

zapraszamy do zakupu „Naszego Dziennika” w sklepie elektronicznym

Krzysztof Losz

Nasz Dziennik