logo
logo

Dziś w
„Naszym
Dzienniku”

Zdjęcie: Andrzej Kulesza/ Nasz Dziennik

Kto straszy smogiem?

Piątek, 5 stycznia 2018 (02:03)

Stacje pomiarowe notują wzrost parametrów jakości powietrza w Polsce

Dla ochrony powietrza zrobiliśmy więcej niż nasi poprzednicy – przekonuje minister środowiska prof. Jan Szyszko. Minister odpierał wczoraj zarzuty części mediów i opozycji, jakoby jego resort zaniedbał kwestię ochrony powietrza, czego rezultatem jest zagrożenie smogiem, które dotyka zwłaszcza duże polskie miasta.

Profesor Jan Szyszko stwierdza, że smog stał się swego rodzaju narzędziem do kierowania niesprawiedliwych i ostrych ataków na ministerstwo. – To nie od momentu, kiedy Prawo i Sprawiedliwość objęło władzę, rozpoczął się problem ze smogiem. Jakość powietrza wcześniej była zła, ale się poprawia – zwraca uwagę szef resortu. Jak dodaje, w czasach rządów koalicji PO – PSL sprawy ochrony powietrza były zaniedbane. – Musieliśmy naprawiać błędy naszych poprzedników lub ich zaniechania – mówi „Naszemu Dziennikowi” prof. Jan Szyszko.

Minister zaznacza, że aktywiści ekologiczni czy antyrządowe media straszą Polaków zatrutym powietrzem, a do rangi niemal apokaliptycznej urastają alarmy smogowe. Tymczasem jakość powietrza, choć wciąż niezadowalająca, jednak stopniowo się poprawia. Dyrektor Instytutu Ochrony Środowiska dr inż. Krystian Szczepański wskazuje w rozmowie z „Naszym Dziennikiem”, że o poprawiającej się jakości powietrza świadczą wyniki odczytywane ze stacji pomiarowych.

 

Drogi Czytelniku,

cały artykuł jest dostępny w wersji elektronicznej „Naszego Dziennika”.

Zapraszamy do zakupu w sklepie elektronicznym

Nasz Dziennik