logo
logo

Zdjęcie: Marek Borawski/ Nasz Dziennik

Kubły pomyj na Polaków

Poniedziałek, 19 marca 2018 (13:02)

Za oskarżeniami Polski o współudział w holokauście stoją olbrzymie pieniądze – ostrzega w dzisiejszym wydaniu „Naszego Dziennika” prof. Marek J. Chodakiewicz z Institute of World Politics w Waszyngtonie.

– Zawsze jest tak, że jak się chce wymusić coś na innych, to przede wszystkim zohydza się takich ludzi – jednostki czy zbiorowości, w tym i narody. Jak się ich opluje jako „polskich nazistów” z „polskich obozów koncentracyjnych”, którzy „zabili więcej Żydów niż Niemców”, to wyklucza się jakąkolwiek pomoc od osób czy społeczności z zewnątrz, czyli od nie-Polaków, bo kto będzie bronić „nazioli – zauważa prof. Chodakiewicz.  Jak dodaje. takie działanie odbiera także Polakom „wolę walki przez wywołanie samonienawiści”. – Pozostaje wtedy tylko kapitulacja – akcentuje profesor.

W Ameryce ciężko jest także o rzetelne badania nad historią Polski i zagładą Żydów europejskich podczas II wojny światowej. Naukowcy boją się, że będą oskarżani o antysemityzm. – Właściwie nikt nie wspiera finansowo działań mających na celu wprowadzenie prawdy o Polakach i Polsce na wokandę Ameryki – stwierdza nasz rozmówca.

Profesor Chodakiewicz zauważa także, że każdego dnia na Polskę wylewane są „wiadra pomyj” w związku z historią II wojny światowej.

Cała rozmowa z prof. Chodakiewiczem w dzisiejszym „Naszym Dzienniku”.

NaszDziennik.pl