logo
logo
zdjęcie

Zdjęcie: www.pro-life.pl/ -

Podkomisja zbierze się w połowie września?

Środa, 29 sierpnia 2018 (13:19)

Prawdopodobnie w czasie pierwszego powakacyjnego posiedzenia Sejmu, zaplanowanego w dniach 11-14 września, po raz pierwszy zbierze się nadzwyczajna podkomisja ds. rozpatrzenia obywatelskiego projektu „Zatrzymaj aborcję”. Przewodniczący podkomisji Grzegorz Matusiak poinformował KAI, że dokładny termin posiedzenia musi jeszcze ustalić z innym członkami komisji.

Podkomisja do dalszego procedowania nad obywatelskim projektem „Zatrzymaj aborcję” została powołana 2 lipca i od tego czasu nie odbyła jeszcze ani jednego posiedzenia. W skład podkomisji weszło dziewięciu posłów: pięciu z PiS (przewodniczący Grzegorz Matusiak, Urszula Rusecka, Anita Czerwińska, Teresa Wargocka i Ewa Kozanecka), dwóch z PO (Joanna Frydrych i Joanna Augustynowska), a także Monika Rosa z Nowoczesnej i Agnieszka Ścigaj z Kukiz'15.

Grzegorz Matusiak nie wykluczył, że podkomisja mogłaby się zebrać po raz pierwszy podczas czterodniowego powakacyjnego posiedzenia Sejmu (11-14 września). – Muszę to ustalić z prezydium. 11 września mamy posiedzenie Sejmu. Nie chcę nikogo wprowadzać w błąd. Jak będzie termin ustalony, to podam publicznie – powiedział.

Jego zdaniem, zebranie podkomisji trzeba dobrze zaplanować. – W tej komisji są osoby, które są nieprzychylne temu projektowi, także trzeba być bardzo czujnym. Są przedstawiciele Nowoczesnej, są przedstawiciele Platformy. Nagle okaże się, że kogoś nie ma i co? – powiedział w rozmowie z KAI.

RP, KAI

NaszDziennik.pl