logo
logo

Warszawa

Zdjęcie: Marek Borawski/ Nasz Dziennik

Remont na rocznicę

Wtorek, 11 września 2018 (08:03)

W wyjątkowo niefortunnym terminie rozpoczął się remont pomnika Poległym i Pomordowanym na Wschodzie.

 

Odsłonięty w 1995 r. monument rzeczywiście wymaga odnowienia. Ale warszawski ratusz na remont wybrał okres, w którym przypada 17 września. W rocznicę sowieckiej agresji na Polskę przed pomnikiem odbywają się oficjalne uroczystości i jest on wtedy w centrum uwagi.

Urząd tłumaczy, że cała procedura związana z projektem, a potem wykonaniem robót jest dość długotrwała, poza tym wymagała przygotowania zmian w organizacji ruchu na ulicy Muranowskiej. To jednak nie wyjaśnia, dlaczego prace trwające około dwóch miesięcy nie mogły się odbyć w innym czasie. Wykonawca deklaruje, że zakończy je do 17 października.

Robotnicy weszli na teren wokół pomnika w połowie sierpnia, wkrótce został on ogrodzony, w środku widać sprzęt i materiały budowlane.

– Na same uroczystości 17 września elementy ogrodzenia i wszystko, co jest związane z budową, zostaną usunięte i wycofane z frontu pomnika na podkłady z tyłu i w niczym nie będą przeszkadzać w uroczystościach – zapewnia nas Magdalena Łań z wydziału prasowego Urzędu m.st. Warszawy.

Drogi Czytelniku,

cały artykuł jest dostępny w wersji elektronicznej „Naszego Dziennika”.

Zapraszamy do zakupu w sklepie elektronicznym

Piotr Falkowski

Aktualizacja 11 września 2018 (08:03)

Nasz Dziennik