logo
logo
zdjęcie

Zdjęcie: Mateusz Marek / Nasz Dziennik

W obronie duchownych

Wtorek, 9 października 2018 (13:50)

Trwać w prawdzie, nie dać się zmanipulować i pozostać wdzięcznym za dar kapłaństwa – to odpowiedź polskiej Akcji Katolickiej na trwające w mediach ataki na Kościół.

 

W komunikacie zatytułowanym „Filmowa zapaść. Moralne przestępstwo przeciwko prawdzie i miłości drugiego człowieka” Akcja Katolicka sprzeciwia się szkalowaniu księży.

– Walka z Kościołem trwa w najlepsze – komentuje dla „Naszego Dziennika” Urszula Furtak, prezes Akcji Katolickiej w Polsce. – Rzesze Polaków nie kryją swojego oburzenia z kolejnej akcji wymierzonej w kapłanów. Akcja Katolicka to spore środowisko, to Boże wojsko. Dziś stajemy zwarci w obronie wiary, w obronie naszych kapłanów – podkreśla.

Publikacja komunikatu jest związana z prezentowanym na ekranach polskich kin filmem „Kler”. W tekście czytamy, że „brak moralnej odpowiedzialności za tworzoną kulturę przez ludzi, którzy wciąż chcą, by ich nazywać artystami i krzewicielami sztuki, to przejaw ich słabości i upadku. Człowiek mocny i uczciwy, opierający się na czystym sumieniu, nigdy nie posunie się do takich postaw i sformułowań dokonywanych z satysfakcją, że inni tę taniość kupią i przyjmą jako prawdę”. Autorzy zauważają, że przelewająca się przez nasz kraj fala oburzenia stanowi znak, że lata komunizmu i zniewoleń nie zniszczyły w społeczeństwie ducha polskości. Wskazują, że ostoją siły, wsparcia i mocy był dla nas w tym trudnym czasie Kościół i rzesza oddanych kapłanów.

Działalność Akcji Katolickiej i wydany komunikat są świadectwem, że na dobru Kościoła zależy wielu osobom świeckim, które nie dadzą się zmanipulować żadnej propagandzie. „Jako świeccy polskiego Kościoła nie godzimy się na zło, a jasny, powszechny, wielokierunkowy znak sprzeciwu osób indywidualnych i wielu środowisk jest na to najlepszym dowodem – czytamy w dokumencie. – Nie odejdziemy od Kościoła i naszych Pasterzy, nie porzucimy wiary, która jest naszą chlubą, która jest chlubą Polski”.

Jak podkreślają autorzy, właściwą postawą wobec ludzi konsekrowanych jest szacunek i wdzięczność za ich posługę. „Bogu dziękujmy za dar kapłaństwa, a ich samych wspierajmy naszą modlitwą. Czyńmy i pokazujmy dobro. Tylko prawda nas wyzwoli!” – apelują do ludzi wiary.

Drogi Czytelniku,

zapraszamy do zakupu „Naszego Dziennika” w sklepie elektronicznym

Krzysztof Gajkowski

Nasz Dziennik