logo
logo

Podkarpacie

Zdjęcie: Robert Sobkowicz/ Nasz Dziennik

Strefa życia

Poniedziałek, 29 października 2018 (02:49)

Samorządowcy chcą ogłosić Podkarpacie regionem pro-life. Zainspirował ich przykład włoskiej Werony.

– Chcemy dbać nie tylko o infrastrukturę, drogi czy szpitale – mówi „Naszemu Dziennikowi” Jacek Kotula, wybrany do Sejmiku Województwa Podkarpackiego, pomysłodawca projektu. – Chcemy pójść śladem włoskiej Werony, która ogłosiła się miastem pro-life. To będzie wyraz naszych poglądów i większości mieszkańców Podkarpacia – zapowiada.

Jak to będzie wyglądać w praktyce? – Na wzór projektu włoskiego przygotujemy podobną uchwałę. Myślę, że przejdzie bez problemu, ponieważ mamy 25 na 33 radnych sejmiku. Tu są ludzie z wartościami, ludzie sumienia – akcentuje Kotula. – W ten sposób pragniemy zadeklarować, że na Podkarpaciu są przestrzegane wartości chrześcijańskie i nie promuje się gender, eutanazji, aborcji, in vitro, seksedukacji czy generalnie demoralizacji dzieci. Chcemy promować prawe zachowania – mówi radny PiS. – Idziemy za ciosem. Nie osiadamy na laurach tylko dlatego, że zostaliśmy radnymi – dodaje.

Samorządowcy Prawa i Sprawiedliwości z Podkarpacia w pełni akceptują pomysł swojego partyjnego kolegi. – Jak najbardziej popieram i działam z Jackiem Kotulą. Ochrona życia od poczęcia do naturalnej śmierci powinna być zasadą, która obowiązuje, powinna być w Konstytucji i o to trzeba walczyć – podkreśla w rozmowie z „Naszym Dziennikiem” radny Bogdan Romaniuk. – Myślę, że jest też szansa, by w tych miejscach, gdzie rządzi Prawo i Sprawiedliwość, zostały podjęte podobne działania. Możemy być przykładem dla innych – dodaje. – Jest to z pewnością nowa sprawa, która wymaga prze-dyskutowania, jak to ma w szczegółach wyglądać, kiedy to wprowadzić, ale ja jestem oczywiście za życiem – mówi nam inny radny PiS, Piotr Pilch.

 

Drogi Czytelniku,

cały artykuł jest dostępny w wersji elektronicznej „Naszego Dziennika”.

Zapraszamy do zakupu w sklepie elektronicznym

Aneta Przysiężniuk-Parys

Nasz Dziennik