logo
logo

Dziś w
„Naszym
Dzienniku”

Zdjęcie: Robert Sobkowicz/ Nasz Dziennik

Pościg za Michnikiem

Piątek, 9 listopada 2018 (02:12)

Wojskowy Sąd Okręgowy w Warszawie wydał europejski nakaz aresztowania byłego sędziego Wojskowego Sądu Rejonowego Stefana Michnika.

Prokuratorzy IPN zebrali dowody na popełnienie mordów sądowych co do jednego z około stu stalinowskich sędziów, których można było po 1989 r. pociągnąć jeszcze do odpowiedzialności. O kim mowa? – Prokuratura zebrała dowody i postawiła zarzuty, m.in. popełnienia czterech zabójstw, morderstw sądowych. Dotyczy to sędziego Stefana Michnika – poinformował na konferencji prasowej prokurator generalny Zbigniew Ziobro.

– Kiedy zaangażowałem się w reformę sądownictwa, ze zdumieniem odkryłem, że po 1989 roku było ponad 100 żyjących sędziów – morderców, którzy wydawali liczne wyroki śmierci, setki wyroków śmierci na niewinnych ludzi za to, że byli oni oddani Polsce, i sędziowie ci nie ponieśli żadnych konsekwencji – powiedział Ziobro. Dlatego też zwrócił się w ramach funkcji nadzorczych do prokuratorów IPN, aby zintensyfikowali działania „w stosunku do tych, którzy jeszcze żyją, sprawców, co do których można wyciągnąć odpowiedzialność, w szczególności dotyczy to sędziów, prokuratorów”. Efektem tego jest przygotowanie wniosku o ściganie Stefana Michnika.

 

Drogi Czytelniku,

cały artykuł jest dostępny w wersji elektronicznej „Naszego Dziennika”.

Zapraszamy do zakupu w sklepie elektronicznym

Zenon Baranowski

Nasz Dziennik