logo
logo

Społeczeństwo

Zdjęcie: Marek Borawski/ Nasz Dziennik

Jeśli nie dialog, to…

Piątek, 11 stycznia 2019 (02:58)

Dziś decydujące rozmowy rządu i „Solidarności”.

 

Spotkanie kierownictwa NSZZ „Solidarność” z udziałem przedstawicieli regionów, sekretariatów i branż odbędzie się w Warszawie. Ma być odpowiedzią na coraz mocniejsze rozczarowanie związkowców brakiem realizacji od dawna zgłaszanych postulatów. Strona rządowa sama wyraziła chęć wzięcia udziału w tym posiedzeniu.

Obecni będą m.in. minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska oraz wiceminister Stanisław Szwed. – Tematem spotkania będzie stanowisko Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” nr 13/18 w sprawie sytuacji społeczno-gospodarczej oraz stan dialogu w Polsce – przyznaje wydział prasowy resortu w udzielonej nam odpowiedzi.

Rozmowy będą się toczyły w warszawskiej siedzibie „S”. Według informacji „Naszego Dziennika”, związkowcy gotowi są jeszcze dzisiaj rozważyć powołanie komitetu protestacyjnego. Rządowi oczywiście wybuch społecznego niezadowolenia jest szczególnie nie na rękę w roku wyborczym, ale i „Solidarność” wie, że właśnie wtedy najłatwiej jest uzyskać od rządzącej ekipy oczekiwane ustępstwa. Formalne wejście na drogę protestów może skończyć się ulicznymi demonstracjami, pikietami, a nawet strajkami.

Drogi Czytelniku,

cały artykuł jest dostępny w wersji elektronicznej „Naszego Dziennika”.

Zapraszamy do zakupu w sklepie elektronicznym

Piotr Falkowski, Anna Ambroziak

Nasz Dziennik