logo
logo
zdjęcie

Zdjęcie: Adam Warżawa/ PAP

Pogrzeb prezydenta Gdańska

Sobota, 19 stycznia 2019 (17:38)

W bazylice Mariackiej w Gdańsku odbyła się Msza św. pogrzebowa zamordowanego prezydenta tego miasta Pawła Adamowicza. Eucharystii przewodniczył ks. abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Episkopatu Polski, a homilię wygłosił ks. abp Sławoj Leszek Głódź. 

Przewodniczący Episkopatu ks. abp Stanisław Gądecki podkreślił, że tragiczna śmierć prezydenta Gdańska „okryła nas wszystkich smutkiem, smutkiem z powodu zdziczenia obyczajów, ale także smutkiem, który towarzyszy każdemu umierającemu człowiekowi”. – Dziękujemy Panu Bogu za to wszystko, co stało się udziałem w dobru, które rozpoczęło się w nim od momentu chrztu świętego – mówił o zmarłym prezydencie Gdańska przewodniczący Episkopatu.

– Tak wiele było modlitwy w ostatnich dniach. Niech dalej trwają i nie ustają. Niech będą świadectwem naszych serc pozostających w harmonii z Bożym miłosierdziem – mówił w homilii metropolita gdański ks. abp Sławoj Leszek Głódź. 

Urna z prochami Pawła Adamowicza została złożona w kaplicy św. Marcina w bazylice Mariackiej.

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz został ugodzony nożem 13 stycznia podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i zmarł następnego dnia w szpitalu wskutek odniesionych ran.

RP, KAI

NaszDziennik.pl