logo
logo

Edukacja

Zdjęcie: Marek Borawski/ Nasz Dziennik

Obronimy dzieci

Czwartek, 7 marca 2019 (02:47)

Rodzice nie chcą ideologii LGBT w szkołach

Forsowanie rozwiązań zawartych w podpisanej przez prezydenta Trzaskowskiego Deklaracji LGBT+ jest niszczeniem dzieci – mówi w rozmowie z „Naszym Dziennikiem” Barbara Nowak, małopolski kurator oświaty. – Ludzie się budzą, powstał Ruch 4 Marca. Mam nadzieję, że zjednoczymy się wokół dobra dziecka. To jest ten rodzaj aktywności obywatelskiej, którego Polska potrzebuje dziś najbardziej. Od tego zależy nasza przyszłość jako narodu – dodaje.

Kurator podtrzymuje ocenę standardów WHO dotyczących edukacji seksualnej, na które powołuje się prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, jako treści propedofilskich. Apeluje do rodziców o czujność, ponieważ ruchy genderowe nie zrezygnują z wchodzenia do szkół z demoralizującymi warsztatami. – Czasem to są rzeczy bardzo zachęcająco przedstawiane, połączone np. z ofertą nauki języka za darmo – wskazuje.

Rodzice i nauczyciele w przypadku jakichkolwiek niepokojących zdarzeń mogą zwrócić się do właściwego kuratorium z prośbą o interwencję. Małopolskie kuratorium wiele razy interweniowało w przypadku zajęć, podczas których przemycane były treści np. sugerujące wybór przez dzieci płci kulturowej lub pochwałę używania marihuany. – Musimy mieć świadomość, że szkołę traktuje się obecnie jak wielkie łowisko służące kształtowaniu sobie wyborcy – podkreśla nasza rozmówczyni.

Dziś dla wpuszczania gender do szkół nie ma żadnego usprawiedliwienia, bo mamy doświadczenia państw Zachodu, które wprowadziły tzw. edukację seksualną opartą na standardach WHO. – W Anglii, w Niemczech, w Szwajcarii mamy edukację seksualną od przedszkola, gdzie panie przedszkolanki przychodzą z pluszowymi genitaliami, pokazują, jak należy je dopasowywać – mówi kurator.

Barbara Nowak liczy, że kolejne osoby i instytucje dołączą do działań na rzecz dobra dzieci. – Bardzo bym chciała tego spotkania działań odgórnych i oddolnych. Politycy muszą mieć świadomość swoich zadań i odpowiedzialności przed wyborcami. Jest potrzeba określenia kierunku moralnego rozwoju, doskonalenia nauczycieli. Czas zacząć szeroką dyskusję społeczną o tym, jakiej szkoły chcemy dla naszych dzieci – wskazuje małopolski kurator.

Beata Falkowska

Nasz Dziennik