logo
logo

Zdjęcie: Mateusz Marek/ Nasz Dziennik

Porywisty wiatr nad Polską

Sobota, 16 marca 2019 (09:31)

Tylko w sobotę Straż Pożarna podjęła na terenie całej Polski 279 interwencji związanych z silnym wiatrem – przekazał PAP w sobotę rano rzecznik Państwowej Straży Pożarnej Paweł Frątczak. Dodał, że nadal 47 tys. odbiorców pozostaje bez prądu.

 

Jak podał rzecznik PSP, najwięcej interwencji z powodu silnego wiatru było w tym czasie na Pomorzu Zachodnim – 128, w Wielkopolsce – 37 i na Mazowszu – 26.

„Generalnie są to zdarzenia związane z usuwaniem setek złamanych i powalonych drzew, które są usuwane z chodników, dróg i szlaków kolejowych. W kilku przypadkach strażacy zabezpieczyli uszkodzone elementy konstrukcyjne budynków” – zaznaczył Frątczak.

Jak dodał, porywisty wiatr uszkodził linie energetyczne, w związku z czym 47 tys. odbiorców pozostaje bez dostaw energii, z czego 23 tys. tylko w woj. wielkopolskim.

Rzecznik straży przypomniał przy tym, że w związku z silnym wiatrem na sobotę synoptycy wydali ostrzeżenia pierwszego stopnia dla całej Polski z wyjątkiem: Warmii i Mazur, Podlasia, woj. lubuskiego i południowej części woj. zachodniopomorskiego. 

RP, PAP

Aktualizacja 16 marca 2019 (09:50)

NaszDziennik.pl