logo
logo

Kościół

Zdjęcie: Mateusz Marek/ Nasz Dziennik

Obrońmy Polskę

Poniedziałek, 12 sierpnia 2019 (02:41)

Polacy oczekują od rządzących natychmiastowych i konkretnych działań, które zastopują napór ideologii LGBT.

Blisko 5 tysięcy wiernych zebrało się w sobotę pod Oknem Papieskim w Krakowie, aby zamanifestować w modlitwie swą solidarność z ks. abp. Markiem Jędraszewskim. Słowa metropolity krakowskiego ostrzegające przed „tęczową zarazą”, czyli niszczycielską dla człowieka i Narodu ideologią LGBT, stały się przyczyną ogromnego ataku ze strony środowisk liberalno-lewicowych. Dlatego tak ważne jest okazanie wsparcia księdzu arcybiskupowi i pokazanie, że my, katolicy w Polsce, stoimy „murem za arcybiskupem”, jak głosiło motto sobotniego spotkania.

– Jako wierni świeccy musimy angażować się w obronę niesprawiedliwie atakowanych naszych pasterzy. Jesteśmy wdzięczni księdzu arcybiskupowi za odważne nazwanie zła złem i ostrzeganie nas przed zagrożeniem, jakie dla naszych rodzin i dzieci niesie ideologia LGBT – tłumaczy w rozmowie z nami historyk i reżyser Dariusz Walusiak, który wraz z żoną organizował sobotnie spotkanie. Podkreśla, że katolicy w Polsce oczekują od księży biskupów i kapłanów jasnego, stanowczego i odważnego mówienia o zagrożeniach ze strony nowego, tęczowego totalitaryzmu ideologicznego.

W kontekście obecności przedstawicieli rządzących na spotkaniu bardzo mocno wybrzmiało żądanie katolików świeckich skierowane do naszych władz: „My, polscy katolicy, żądamy od prezydenta, rządu, parlamentarzystów, sądów i prokuratury stanowczego przeciwstawienia się tym, którzy walczą z chrześcijaństwem, z Kościołem, z polską tradycją i moralnością! Którzy obrażają naszą Matkę Maryję, Królową Polski! Którzy walczą z polską rodziną! Którzy chcą deprawować nasze dzieci!”– czytamy w odezwie przyjętej na zakończenie spotkania przez aklamację.

Drogi Czytelniku,

cały artykuł jest dostępny w wersji elektronicznej „Naszego Dziennika”.

Zapraszamy do zakupu w sklepie elektronicznym

Sławomir Jagodziński, Kraków

Nasz Dziennik