logo
logo

Zdjęcie: Robert Sobkowicz/ Nasz Dziennik

Odważne i prawdziwe słowa

Środa, 14 sierpnia 2019 (21:07)

List przewodniczącego NSZZ „Solidarność” Piotra Dudy do księdza arcybiskupa Marka Jędraszewskiego.

Gdańsk, 9 sierpnia 2019 r.

Jego Ekscelencja

Ks. abp Marek Jędraszewski 

Metropolita Krakowski

 

Umiłowany Księże Arcybiskupie!

Serdecznie dziękuję w imieniu własnym, ale też myślę większości członków Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność”, za odważne i prawdziwe słowa oceniające szerzącą się w naszym Kraju ideologię LGBT+. To było niezwykle ważne i potrzebne świadectwo.

Spotkało za to Jego Ekscelencję mnóstwo ataków nienawiści, oszczerstw i gróźb. Szczególnie poraża poziom manipulacji i nadinterpretacji niektórych liberalnych mediów. Jednak w tej ważnej i trudnej próbie, może Ksiądz arcybiskup liczyć na nasze wsparcie i pomoc. Tak jak NSZZ „Solidarność” zawsze może liczyć na wsparcie Jego Ekscelencji w swoich działaniach, np. w przypadku ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę.

Wściekły atak aktywistów LGBT+ dowodzi, jak trafnych słów Ksiądz Arcybiskup użył. Jak precyzyjnie nazywając tę ideologię neomarksizmem, obnażył jego mechanizm, sposób myślenia i działania. Jeszcze raz serdecznie za to dziękuję.

Kończąc, pozwolę sobie przypomnieć słowa jakie zamieściliśmy w laudacji, wręczając Jego Ekscelencji tytuł „Człowieka Roku 2017 Tygodnika Solidarność”:

„Za wierność ewangelicznej nauce Chrystusa, upominanie się o godność człowieka w życiu społecznym oraz odwagę w wypełnianiu kapłańskiej posługi”.

Dzisiaj te słowa są jeszcze bardziej aktualne.

Szczęść Boże Księże Arcybiskupie.

Z wyrazami wdzięczności

Piotr Duda

RP

NaszDziennik.pl