logo
logo

Zdjęcie: Robert Sobkowicz/ Nasz Dziennik

Przesłanie do ludzi mediów

Sobota, 19 września 2020 (16:20)

Aktualizacja: 19 września 2020 (16:27)

Ksiądz abp Wacław Depo, metropolita częstochowski i przewodniczący Rady Konferencji Episkopatu Polski ds. Środków Społecznego Przekazu, z okazji Dnia Środków Społecznego Przekazu zwrócił się do dziennikarzy i ludzi mediów jako „współpracowników Prawdy” ze swoim przesłaniem za pośrednictwem Niedzieli TV.

Ksiądz arcybiskup przypomniał słowa św. Jana XXIII, który powiedział: „Świat wypowiada bardzo wiele słów. Jesteśmy bombardowani codziennie obrazami i informacjami. A potrzeba nam tylko jednego, że wyszliśmy z ręki Boga i do Boga idziemy”.

– W tym samym duchu Ojciec Święty Franciszek napisał swoje orędzie na Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu, kiedy pokazał nam naszą historię. Nasza historia nie zaczęła się od nas samych, ale to Bóg nas powołał, Bóg na umiłował i dlatego jesteśmy w tym świecie. Mamy swoją historię zakorzenioną w Chrystusie – podkreślił ks. abp Depo.

– Jeśli dzisiaj jesteśmy chrześcijanami, to dlatego, że nasz rodowód, nasz początek jest z Chrystusa, a Chrystus nie jest przeszłością, pomimo że dwa tysiące lat dzielące nas od Jego życiorysu, od Nazaretu pod sercem Maryi, aż do Golgoty, tajemnicy zmartwychwstania, a później wniebowstąpienia, wydaje się być tylko historią zaprzeszłą. On jest. Powiedział: „Jestem z wami aż do skończenia świata. Ja jestem Drogą, Prawdą i Życiem”. Dlatego uwierzmy, że On jest nie tylko gdzieś na marginesach naszego życia i przywoływany przez nas. Nasze życie to nie jest tylko przeszłość tych, którzy nas poprzedzili, ale jesteśmy również teraźniejszością – kontynuował.

Przewodniczący Rady KEP ds. Środków Społecznego Przekazu przypomniał słowa Papieża Franciszka skierowane do ludzi młodych: „Często się o was mówi, że jesteście nadzieją i przyszłością świata, ale uwierzcie, że jesteście teraźniejszością, bo odpowiadacie za to, co jest teraz, i umiejcie przekazywać swoim współtowarzyszom drogi, swoim rówieśnikom historię swojego życia, żeby się nią podzielić i wydobyć to, co prawdziwe, dobre, szlachetne, co tworzy nasz świat i czyni go bardziej ludzkim, a tym samym bardziej Bożym”.

– Na te wszystkie zadania z serca wam błogosławię – powiedział ks. abp Depo.

Całe przesłanie do ludzi mediów można zobaczyć na

https://tv.niedziela.pl/film/3143/Przeslanie-do-ludzi-mediow

JG, KAI

NaszDziennik.pl