logo
logo
zdjęcie

Zdjęcie: Radek Pietruszka/ PAP

Jest nowa umowa

Sobota, 26 września 2020 (13:20)

Aktualizacja: 26 września 2020 (15:05)

Liderzy Zjednoczonej Prawicy: prezes PiS Jarosław Kaczyński, prezes Porozumienia Jarosław Gowin i szef Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro podpisali dziś porozumienie koalicyjne.

– Mamy przed sobą trzy lata do kolejnych wyborów parlamentarnych i jestem zupełnie pewien, że to będą lata dobrze wykorzystane dla Polski – mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński przed podpisaniem nowej umowy koalicyjnej Zjednoczonej Prawicy.

– Mamy dla państwa radosną wiadomość – bardzo się cieszymy, zostało zawarte porozumienie, za chwilę będzie podpisane. Jestem głęboko przekonany, że dzisiejszy dzień dobrze zapisze się w naszej historii, bo mamy przed sobą trzy lata do kolejnych wyborów parlamentarnych. Jestem zupełnie pewien, że to będą lata dobrze wykorzystane dla Polski – mówił prezes PiS.

– Wszystko, co będzie możliwe dla umocnienia naszej wspólnoty i poprawy losu każdego obywatela, będzie uczynione – dodał Kaczyński.

– Siłą Zjednoczonej Prawicy zawsze był pluralizm i wewnętrzna jedność, którą dzisiaj potwierdzamy; doszliśmy do wspólnych ustaleń dotyczących nowego programu rządowego na najbliższe trzy lata – oświadczył lider Porozumienia Jarosław Gowin.

– Doszliśmy do wspólnych ustaleń dotyczących nowego programu rządowego na najbliższe trzy lata i do wspólnych ustaleń dotyczących nowej struktury, to będzie bardziej skondensowana struktura rządu, będzie mniej resortów, dzięki temu rząd z całą pewnością będzie funkcjonował sprawniej – dodał Gowin.

Ocenił, że podpisanie porozumienia to fakt dobry nie tylko z punktu widzenia obozu władzy, ale „to jest informacja, na którą czekały miliony Polaków”. Wyraził przekonanie, że to porozumienie dobrze przysłuży się Polsce.

– Pięć lat, które za nami, to dobre lata dla Polski. Mamy prawo wnioskować, że kolejne lata też takie będą, ale wtedy i tylko wtedy, gdy będziemy zgodnie współpracować, szanując wzajemnie swą podmiotowość i wspólne cele – powiedział lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro.

– Czas pokazał, a czas się nie myli, że te pięć lat, które za nami, to dobre lata dla Polski i dlatego mamy prawo wnioskować, że kolejne lata, które przed nami – trzy i, ufam, następne – to też dobry czas, ale wtedy i tylko wtedy, jeśli będziemy zgodnie współpracować, szanując decyzje Polaków, którzy postawili na Zjednoczoną Prawicę, szanując wzajemnie swoją podmiotowość i szanując wspólne cele, jakie wyznaczyliśmy sobie – mówił szef Solidarnej Polski.

– Myślę, że ta dobra współpraca jest tą zapowiedzią, którą możemy państwu tutaj jeszcze raz powtórzyć, a potwierdzeniem jej jest zawarta właśnie umowa i podpisane porozumienie – dodał Ziobro.

JG, PAP

NaszDziennik.pl