logo
logo

Zdjęcie: Mateusz Matuszak/ Nasz Dziennik

Ślisko na drogach

Środa, 13 stycznia 2021 (08:19)

Aktualizacja: 13 stycznia 2021 (09:25)

Według Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wszystkie drogi krajowe są przejezdne. Jednak z powodu błota pośniegowego i lokalnej śliskości na wielu z nich mogą wystąpić utrudnienia.

GDDKiA przekazała rano, że na sieci dróg krajowych pracuje 1079 pojazdów do zimowego utrzymania.

W warmińsko-mazurskim warunki pogodowe mają wpływ na przejezdność we wschodniej części województwa, na DK 58 odc. Olsztynek – Czarny Piec oraz DK 53 odc. Olsztyn – Pasym. W pomorskim z kolei na DK 22 odc. Chojnice – Starogard Gdański, w Wielkopolsce na DK 25 odc. Kalisz – Rychwał, zaś w łódzkim na S8 odc. Sieradz – Łódź.

W woj. śląskim utrudnienia występują na pięciu drogach krajowych: DK 43 w granicach województwa, DK 46 odc. gr. woj. opolskiego – Częstochowa, DK 11 odc. gr. woj. opolskiego – Tarnowskie Góry, DK 81 w granicach województwa oraz DK 44 w granicach województwa.

W Małopolsce przejezdność jest utrudniona na DK 75 odc. Tęgoborze – granica Państwa, DK 7/S7 odc. Głogoczów – granica Państwa. Na Mazowszu z kolei błoto pośniegowe i śliskość jezdni występują we wschodniej części województwa, na DK 79 odc. Potycz – gr. woj. świętokrzyskiego, DK 48 odc. Podlesie Duże – gr. woj. lubelskiego oraz DK 12 odc. Gózd – gr. woj. lubelskiego.

Na Lubelszczyźnie utrudnienia na drogach krajowych dotyczą południowo-wschodniej części województwa, DK 82 w granicach województwa, DK 63 odc. Radzyń Podlaski – granica Państwa, DK 19 odc. Radzyń Podlaski – gr. woj. podlaskiego, DK 2 odc. Biała Podlaska – gr. woj. podlaskiego. Za to na Podlasiu zachodniej części województwa i DK 19 odc. Białystok – gr. woj. mazowieckiego.

Na Podkarpaciu z powodu pogody przejezdność jest utrudniona na wszystkich drogach w województwie.

W powyższych wymienionych miejscach GDDKiA apeluje o szczególną ostrożność podczas jazdy.

Według prognoz IMiGW w środę zachmurzenie będzie na ogół duże. Przelotne opady śniegu, na Wybrzeżu i lokalnie na krańcach zachodnich także deszczu ze śniegiem. Na Wybrzeżu i Pomorzu możliwe burze. Przyrost pokrywy śnieżnej miejscami o około 5 cm, na północnym zachodzie i w górach o 8-10 cm. Temperatura maksymalna od -2 st. C na wschodzie do 2 st. C na południowym zachodzie i do 3 st. C na Wybrzeżu, na obszarach podgórskich Karpat od -6 st. C do -3 st. C. Wiatr umiarkowany, porywisty, zachodni i południowo-zachodni. Na zachodzie kraju porywy wiatru do 55 km/h, na Wybrzeżu i obszarach podgórskich do 70 km/h, w Tatrach do 75 km/h, a w Sudetach do 110 km/h. Wiatr miejscami będzie powodować zawieje i zamiecie śnieżne.

JG, PAP

NaszDziennik.pl