logo
logo

Zdjęcie: Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka/ -

Bezpłatny webinar pt. „Pełnia życia!”

Wtorek, 2 marca 2021 (14:45)

Aktualizacja: 2 marca 2021 (15:03)

Każdy człowiek chce usłyszeć od rodziców, że był oczekiwanym dzieckiem i począł się z miłości. Pretekst do porozmawiania z dziećmi o początku ludzkiego życia daje webinar pro-life, który odbędzie się 10 marca br. o godz. 19.00.

– Nie wyręczamy rodziców, nie wchodzimy w ich kompetencje. Chcemy zaproponować przydatne narzędzie, pretekst do rozmowy na tak ważny i piękny temat, jakim jest pojawienie się dziecka w rodzinie – mówi Magdalena Guziak-Nowak, dyrektor ds. edukacji i sekretarz zarządu Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka.

10 marca br. o godz. 19.00 poprowadzi bezpłatny webinar pt. „Pełnia życia! Rozwój dziecka w łonie matki”. Do udziału w spotkaniu organizator szczególnie zachęca rodziny z dziećmi w wieku powyżej 8 lat. Prezentację wzbogacą m.in. animacje i filmy z USG 3D, które zainteresują także młodszych uczestników spotkania – dla nich pewnie niezbędny będzie komentarz mamy i taty, którzy coś dopowiedzą, wyjaśnią. Po wykładzie będzie możliwość zadania pytań.

– Webinar, na który zapraszamy ludzi zainteresowanych tematyką pro-life i chcących pogłębić swoją wiedzę w tym zakresie, wpisuje się w naszą działalność edukacyjną. Rodzice, wychowawcy, nauczyciele, zdobywają na naszych spotkaniach wiedzę, którą później mogą wykorzystać w rozmowach z dziećmi i młodzieżą – wyjaśnia Magdalena Guziak-Nowak. – Nie chcemy narzucać rodzicom  sposobu, w jaki mają rozmawiać ze swoimi dziećmi. Chcemy jednak pogłębić ich wiedzę o rozwoju prenatalnym człowieka. Zachęcić ich do inicjowania rozmów o początku życia człowieka dostosowanych do wieku dzieci tak, by miały one poczucie, że były przez nich oczekiwane i kochane od samego początku oraz że poczęły się z miłości. Pretekstem do takich rozmów jest też Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci „Na początku była miłość – moja rodzina”, którego trzecia edycja odbywa się w tym roku  – dodaje.

Zapisy na webinary przyjmowane są pod adresem pro-life.pl/webinary

Na stronie można znaleźć również terminarz kolejnych spotkań. Będą się one odbywać w każdą drugą środę miesiąca o godz. 19.00 do czerwca włącznie. Do uczestnictwa w spotkaniach Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka zachęca wszystkich, którym leży na sercu ochrona ludzkiego życia i którzy chcą pogłębić swoją wiedzę oraz zdobyć argumenty do dyskusji o początku ludzkiego życia i aborcji.

Stowarzyszenie, które działa od 1999 r., zajmuje się pozytywną edukacją pro-life oraz pomocą charytatywną, w tym dla samotnych mam w nieoczekiwanej ciąży. Także dla nich prowadzi Telefon Zaufania Pro-Life.

APW

NaszDziennik.pl