logo
logo

Dziś w
„Naszym
Dzienniku”

Zdjęcie: Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu/ Inne

Zawierzenie Polski

Poniedziałek, 15 marca 2021 (07:46)

Aktualizacja: Poniedziałek, 15 marca 2021 (09:07)

Nasz Naród i cała Ojczyzna zawierzy się św. Józefowi. Ten akt zostanie dokonany 7 października br. w Kaliszu.

To będzie wydarzenie historyczne. Uroczysty Akt Zawierzenia Narodu Polskiego i Kościoła w Polsce św. Józefowi odbędzie się w kaliskim Narodowym Sanktuarium św. Józefa.

– Zawierzenie będzie miało charakter eklezjalny, odbędzie się pod przewodnictwem hierarchów Kościoła w Polsce na czele z ks. abp. Stanisławem Gądeckim, przewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski. Ponieważ jest to akt zawierzenia także całego naszego Narodu, ma on również wymiar patriotyczny – zaznacza w rozmowie z „Naszym Dziennikiem” ks. bp Łukasz Buzun OSPPE, który o zaplanowanej uroczystości poinformował w sobotę na antenie Radia Maryja.

Kaliski biskup pomocniczy, podkreślając znaczenie zawierzenia, zwraca uwagę, że to przede wszystkim akt wiary.

– Oddajemy się Panu Bogu przez wstawiennictwo św. Józefa, bo w Nim upatrujemy szczególnego Opiekuna Kościoła. Akt zawierzenia św. Józefowi to wyraz naszego zaufania, że tak jak troszczył się o Pana Jezusa, tak będzie nas strzegł w obecnych trudnych czasach – wskazuje ks. bp Buzun.

Akt ten będzie miał miejsce w Roku św. Józefa, który trwa w Kościele od 8 grudnia 2020 r. Został on ustanowiony przez Papieża Franciszka z racji 150. rocznicy ogłoszenia św. Józefa Patronem Kościoła katolickiego.

– Chcemy, aby Polska była Domem św. Józefa w wymiarze Kościoła, Ojczyzny, rodziny. Te płaszczyzny są w Polsce najważniejsze, aby doszło do pojednania wewnątrznarodowego, do zgody i jedności, która nie jest kompromisem między dobrem a złem, ale jest zwycięstwem prawdy. O to prosimy św. Józefa, który nie jest człowiekiem kompromisu, lecz prawdy – zaznacza ks. Dariusz Dąbrowski COr, opiekun duchowy Wspólnoty Świętego Józefa.

Drogi Czytelniku! Więcej można przeczytać w wydaniu papierowym „Naszego Dziennika” dostępnym w kioskach lub w wydaniu elektronicznym TUTAJ.

Małgorzata Bochenek

Nasz Dziennik