logo
logo

Zdjęcie: Marek Borawski/ Nasz Dziennik

Pieśni pasyjne

Czwartek, 1 kwietnia 2021 (12:22)

Aktualizacja: Czwartek, 1 kwietnia 2021 (13:18)

W Wielki Piątek, 2 kwietnia, o godz. 16.10 na antenie Telewizji Trwam będzie można obejrzeć niezwykły koncert, w czasie którego zostaną zaprezentowane Requiem d-moll KV 626 W.A. Mozarta oraz pieśni pasyjne. Koncert został nagrany w bazylice Bożego Ciała w Krakowie.

Pieśni pasyjne wykonają artyści: Monika Maciejewska oraz Arnold Kłymkiw. Z kolei partie solowe w Requiem wykonają: Katarzyna Miąsik (sopran), Katarzyna Szymkowiak (alt), Andrei Baravik (tenor), a także Łukasz Karauda (bas). Chór przygotował Mirosława Ziomka, a nad całością panował Jacek Boniecki, dyrektor Mazowsza.

– Requiem d-moll KV 626 W.A. Mozarta, które usłyszymy już w piątek w wykonaniu Mazowsza, jest inne niż te, które dotychczas słyszeliśmy. Mazowsze śpiewa delikatnymi, subtelnymi głosami. Ten śpiew jest rozpoznawalny. Jak słyszymy chór Mazowsza, to po prostu wiemy, że to chór Mazowsza. To połączenie delikatności, młodości. Mazowsze tworzą głównie młodzi ludzie i te młodzieńcze głosy tworzą bardzo ciekawy efekt. Takiego Requiem nikt jeszcze nie śpiewał. Jest ono mniej ciężkie, mniej klasyczne, a bardziej lekkie, wiosenne – podkreśla Katarzyna Pasieczna, rzecznik Mazowsza, zapraszając do oglądania tego niezwykłego koncertu.

Małgorzata Pabis

NaszDziennik.pl