logo
logo

Dziś w
„Naszym
Dzienniku”

Zdjęcie: FOT. M. BORAWSKI/ Nasz Dziennik

Atak na rodzinę

Poniedziałek, 12 kwietnia 2021 (07:21)

Aktualizacja: 12 kwietnia 2021 (08:42)

Po raz kolejny ta największa na świecie organizacja promuje tak niebezpieczne działania w duchu gender. W ostatnich dniach marca w Meksyku odbyło się Generation Equality Forum, którego celem było przygotowanie tzw. strategii feministycznej, która ma być „globalnym punktem zwrotnym w dziedzinie równości płci”.

 – Obecnie na forum Organizacji Narodów Zjednoczonych mamy do czynienia z kolejną próbą narzucenia niebezpiecznej neomarksistowskiej nowomowy i takich pojęć jak ,,prawa reprodukcyjne i seksualne„, tzw. edukacja seksualna czy ,,prawo do aborcji” – mówi w rozmowie z „Naszym Dziennikiem” dr Marcin Romanowski, wiceminister sprawiedliwości. Jak zauważa, mają one umożliwić ideologom przeprowadzenie niebezpiecznych eksperymentów społecznych i zniszczenie tradycyjnej, normalnej rodziny. – To nic innego, jak koń trojański dla wprowadzenia bocznymi drzwiami adopcji dzieci przez homoseksualistów, na czym tak zależy różnym środowiskom lewicowo-liberalnym – stwierdza dr Romanowski.

W ocenie Magdaleny Korzekwy-Kaliszuk, prawnika i psychologa, ONZ odeszło od idei, które przyświecały jego powołaniu. – ONZ to organizacja powołana do obrony podstawowych praw każdego człowieka, tymczasem promując ideologię gender, przeczy swojej roli. Zamiast bronić życia człowieka na każdym etapie oraz rodziny, staje się tubą propagandową groźnych ideologii – podkreśla Magdalena Korzekwa-Kaliszuk.

Generation Equality Forum jest międzynarodową inicjatywą zapoczątkowaną przez ONZ Kobiety.

W forum w Meksyku, które odbywało się w formie on-line, udział wzięło ponad 10 tys. osób, w tym ponad 250 prelegentów z 85 krajów świata. Należy zauważyć, że prawie połowa uczestników wydarzenia miała mniej niż 30 lat. Na fakt ten zwrócili uwagę organizatorzy, podnosząc że światem zaczyna kierować już zupełnie nowe pokolenie, prezentujące innego ducha niż dotychczas. Młodzi uczestnicy deklarowali, że chcą być pierwszym pokoleniem, które urzeczywistni postulaty budowy społeczeństw równości płci. – Wydarzenia takie jak Generation Equality Forum, którego uczestnicy zobowiązali się do przekazania co najmniej 100 mln dolarów na propagowanie ideologii gender i walkę ze „stereotypami genderowymi” to współczesne zjazdy komunistycznej międzynarodówki – ocenia dr Marcin Romanowski. Co należy podkreślić, wspierane jest ono również przez wielki, międzynarodowy kapitał. – Wsparcie finansowe dla ruchów feministycznych zapowiedzieli też Bill i Melinda Gates – osoby znane ze swojej szerokiej działalności na rzecz propagowania ideologicznych rozwiązań oraz finansowania aborcji – dodaje wiceminister sprawiedliwości.

Więcej można przeczytać w wydaniu papierowym „Naszego Dziennika” dostępnym w punktach sprzedaży prasy lub w wydaniu elektronicznym TUTAJ.

Rafał Stefaniuk

Nasz Dziennik