logo
logo

Zdjęcie: pawel.nowak/ Licencja: CC BY 2.0/ Flickr

Prognoza pogody na 23 i 24 czerwca

Środa, 23 czerwca 2021 (07:16)

Aktualizacja: Środa, 23 czerwca 2021 (09:40)

Jak informuje IMGW, pogodę nad kontynentem nadal kształtuje płytki niż z ośrodkami nad Finlandią, Litwą i Węgrami. Klin Wyżu Azorskiego sięga przez Wyspy Brytyjskie po Skandynawię, a na wschodzie kontynentu nadal dominuje wyż.

Obszar Polski jest w polu obniżonego ciśnienia. Od zachodu kraju przemieszczać się będzie chłodny front atmosferyczny poprzedzony strefą zbieżności. Za frontem napływa chłodniejsza masa powietrza polarnego morskiego, przed frontem zalega gorąca i wilgotna masa powietrza pochodzenia zwrotnikowego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1003 hPa i będzie nieznacznie rosnąć.

W środę w kraju zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu, na południu, w centrum i na wschodzie burze, miejscami grad. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz od 15 mm do 30 mm, lokalnie na wschodzie do około 40 mm. Temperatura maksymalna od 23 st. C, 25 st. C na zachodzie, Podhalu i Pomorzu, około 28 st. C w centrum, do 31 st. C, 33 st. C na wschodzie; chłodniej nad morzem, około 21 st. C. Wiatr słaby, miejscami umiarkowany, północno-zachodni i północny, a na wschodzie z kierunków południowych, skręcający na kierunki zachodnie, w czasie burz w porywach do 90 km/h.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, na północnym zachodzie także z rozpogodzeniami. Miejscami przelotne opady deszczu, na wschodzie burze, początkowo możliwy grad, jedynie na północnym zachodzie bez opadów. W drugiej połowie nocy burze możliwe są także na południu kraju. Prognozowana wysokość opadów na wschodzie i miejscami południu od 10 mm do 20 mm. Nad ranem w dolinach Karpat możliwa mgła ograniczająca widzialność do 500 m. Temperatura minimalna od 11 st. C, 13 st. C na zachodzie i Pomorzu, około 17 st. C w centrum, na północnym wschodzie i na Podhalu, do około 21 st. C na południowym wschodzie. Wiatr słaby, z kierunków północnych lub zmienny, w czasie burz w porywach do 70 km/h.

W czwartek zachmurzenie umiarkowane, miejscami duże. Przelotne opady deszczu, miejscami burze, lokalnie grad. Prognozowana wysokość opadów od 10 mm do 20 mm, na południowym wschodzie do 30 mm. Temperatura maksymalna od 23 st. C na Pomorzu i zachodzie, około 28 st. C w centrum, do 30 st. C, 33 st. C na wschodzie; najchłodniej nad morzem, około 21 st. C. Wiatr słaby, miejscami umiarkowany, z kierunków północnych, miejscami przejściowo skręcający na kierunki południowe, w czasie burz w porywach do 90 km/h.

W środę w Warszawie zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Przelotne opady deszczu oraz burze. Prognozowana suma opadów podczas burz do 40 mm. Temperatura maksymalna około 30 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, przeważnie północno-zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 80 km/h. W nocy zachmurzenie umiarkowane. Przelotne opady deszczu i burze, głównie początkowo. Prognozowana suma opadów podczas burz do 15 mm. Temperatura minimalna 19 st. C. Wiatr słaby, północny i północno-zachodni. Porywy wiatru w czasie burz do 70 km/h.

W czwartek w stolicy zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu i burze. Prognozowana suma opadów podczas burz do 15 mm. Możliwy grad. Temperatura maksymalna 30 st. C. Wiatr na ogół słaby, zmienny. W czasie burz porywy wiatru do 80 km/h.

APW, PAP

NaszDziennik.pl