logo
logo

Zdjęcie: Mateusz Matuszak/ Nasz Dziennik

Prognoza pogody na dziś i jutro

Piątek, 25 czerwca 2021 (07:09)

Aktualizacja: Piątek, 25 czerwca 2021 (09:12)

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1001 hPa i nieznacznie wzrośnie.

Dziś zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, a we wschodniej połowie kraju burze z gradem. Prognozowana wysokość opadów miejscami od 15 mm do 20 mm, a w czasie burz do 30 mm, jedynie na północnym wschodzie przed południem nawet do 60 mm. Temperatura maksymalna od 19 st. C do 23 st. C na zachodzie i nad morzem, na pozostałym obszarze od 23 do 28 st. C, a na krańcach wschodnich do 33 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich, na południowym wschodzie z kierunków zmieniających się. W czasie burz porywy wiatru do 90 km/h, jedynie początkowo na północnym wschodzie do 110 km/h.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, a na zachodzie liczne rozpogodzenia. Miejscami przelotne opady deszczu, głównie we wschodniej połowie kraju, a na wschodzie także burze. Prognozowana wysokość opadów na wschodzie około 10 mm, a na południowym wschodzie w czasie burz do 20 mm. Na zachodzie i w kotlinach karpackich miejscami silne zamglenia, a lokalnie mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od 10 st. C na południowym zachodzie i Podhalu, około 15 st. C w centrum do 19 st. C na krańcach wschodnich. Wiatr słaby, nad morzem także umiarkowany, z kierunków zachodnich, jedynie na południowym wschodzie także północny. W czasie burz porywy wiatru do 80 km/h.

Jutro zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego, na wschodzie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami przelotne opady deszczu, a na wschodzie i południu burze, także z gradem. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 20 mm, miejscami na południowym wschodzie do 40 mm. Temperatura maksymalna od 22 do 25 st. C, chłodniej nad morzem i w rejonach podgórskich około 20 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem miejscami porywisty, północno-zachodni i północny. W czasie burz porywy wiatru do 75 km/h.

JG, PAP

NaszDziennik.pl