logo
logo

Pod
patronatem „Naszego Dziennika”

zdjęcie

Zdjęcie: tmpik.org.pl/ Inne

Praga pamięta

Środa, 21 lipca 2021 (11:31)

Aktualizacja: Środa, 21 lipca 2021 (18:24)

Towarzystwo Miłośników Polskiej Tradycji i Kultury zaprasza 1 sierpnia na inscenizację z okazji 77. rocznicy Powstania Warszawskiego.

Prawobrzeżna Warszawa posiada w swojej historii piękną kartę w Powstaniu Warszawskim. Przypomną o tym pierwszosierpniowe uroczystości.

Serdecznie zapraszamy do przyjścia w okolice Dworca Wschodniego od strony ulicy Kijowskiej. To tam już od godziny 12.00 będzie można zobaczyć następujące dioramy: „Życie codzienne w okupowanej Warszawie”,„Powstanie Warszawskie na Pradze”, „Powstanie Warszawskie po drugiej stronie Wisły”. Będą w nich uczestniczyć grupy rekonstrukcyjne, zobaczymy powstańców warszawskich,  mieszkańców Pragi i ich życie, handlarzy, szmuglerów, gazeciarzy, pucybutów, żołnierzy niemieckich. O godz. 14.40 odbędzie się inscenizacja „Atak na Dworzec Wschodni”. Natomiast od godz. 16.00 wystąpią: Praskie Małmazyje, Chór Żołnierzy AK „Nowogródzkie Orły” pod dyrekcją Doroty Czajkowskiej. Będzie można usłyszeć znane piosenki powstańcze i utwory patriotyczne.

Warto obejrzeć film TUTAJ.

AB

NaszDziennik.pl