logo
logo

Zdjęcie: Johan Neven/ Licencja: CC BY 2.0/ Flickr

Prognoza pogody na dziś i jutro

Czwartek, 29 lipca 2021 (07:14)

Aktualizacja: Czwartek, 29 lipca 2021 (09:33)

Dziś na krańcach wschodnich i na południowym wschodzie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, po południu z rozpogodzeniami.

Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Na wschodzie i północy przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 25 st. C do 28 st. C, nieco chłodniej na północnym zachodzie i w rejonach podgórskich, od 23 st. C do 25 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i południowo-zachodni. Nad morzem wiatr okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, wysoko w Sudetach do 65 km/h.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, na północy okresami duże i tam miejscami przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 12 st. C, 14 st. C na północy oraz obszarach podgórskich do 17 st. C w centrum i na południowym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni. Wysoko w górach porywy wiatru do 60 km/h.

Jutro zachmurzenie małe i umiarkowane, na południu i wschodzie wzrastające do dużego, aż do wystąpienia po południu przelotnych opadów deszczu. W Małopolsce, na Podkarpaciu i południu Lubelszczyzny miejscami także burze, którym może towarzyszyć grad. W czasie burz prognozowana wysokość opadów do 15 mm. Temperatura maksymalna od 23 st. C, 25 st. C na północy i zachodzie do 26 st. C, 28 st. C na południu i wschodzie. W obszarach podgórskich Karpat od 22 st. C do 25 st. C. Wiatr przeważnie umiarkowany, porywisty, nad morzem także dość silny, w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni i zachodni. W czasie burz wiatr w porywach do 70 km/h, wysoko w górach do 65 km/h.

JG, PAP

NaszDziennik.pl