Ceny za uprawnienia do emisji CO2 cały czas rosną. System UE ETS stał się narzędziem rzekomej walki ze zmianami klimatu. Na gwałtownym wzroście cen za emisję gazów zarabiają i będą przede wszystkim zarabiać spekulanci. Polskie firmy tracą miliardy złotych, a polskie rodziny będą otrzymywać coraz wyższe rachunki.
Drogi Czytelniku! O kwestach energetycznego bezpieczeństwa dla Polski i problemie windowanych cen możesz przeczytać w dzisiejszym wydaniu papierowym dziennika oraz TUTAJ.

