logo
logo

Zdjęcie: Robert Sobkowicz/ Nasz Dziennik

Szersza autostrada

Środa, 27 października 2021 (21:44)

Poszerzenie A2 między Warszawą a Łodzią zapewni bezpieczny ruch między miastami.

– Poszerzenie autostrady A2 między Warszawą a Łodzią zapewni warunki dla płynnego i bezpiecznego ruchu pomiędzy tymi ważnymi miastami naszego kraju – stwierdził wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda, odnosząc się do planowanej w ramach Programu CPK rozbudowy A2.

Wiceszef resortu funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda uczestniczył w środę w Europejskim Forum Gospodarczym – Łódzkie 2021.

„Centralny Port Komunikacyjny (CPK) to nowoczesne oblicze polskiej infrastruktury transportowej, innowacyjne rozwiązania dla polskiego sektora lotniczego, kolejowego i drogowego” – wskazał cytowany w komunikacie resortu wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda.

Zdaniem wiceministra budowa wspólnego lotniska oraz kolei dużych prędkości stanowić będzie „silny impuls rozwojowy dla miast i przyniesie realne korzyści dla nas wszystkich” – inwestycja umożliwi dotarcie z ponad 100 polskich miast do Portu Solidarność i Warszawy w czasie nie dłuższym niż 2-2,5 godziny.

Jak zwrócił uwagę resort, w ramach Programu CPK planowana jest też rozbudowa autostrady A2 między Warszawą a Łodzią o trzeci pas ruchu w każdym kierunku. „Poszerzenie autostrady A2 między Warszawą a Łodzią zapewni warunki dla płynnego i bezpiecznego ruchu pomiędzy tymi ważnymi miastami naszego kraju” – stwierdził Buda.

Europejskie Forum Gospodarcze to cykliczne wydarzenie organizowane przez województwo łódzkie od 2007 r. Wiceminister Waldemar Buda wziął udział w panelu „Inwestycje Centralnego Portu Komunikacyjnego dla województwa łódzkiego. W jaki sposób zmienią warunki życia mieszkańców?”.

Centralny Port Komunikacyjny to planowany węzeł przesiadkowy między Warszawą a Łodzią, który zintegruje transport lotniczy, kolejowy i drogowy. Na ok. 3 tys. ha ma powstać Port Lotniczy „Solidarność”, który w pierwszym etapie będzie mógł obsługiwać 45 mln pasażerów rocznie. CPK ma być wybudowany do 2027 r. wraz z realizacją niezbędnych połączeń z komponentami sieci kolejowej i drogowej.

JG, PAP

NaszDziennik.pl