logo
logo

Zdjęcie: liz west/ Licencja: CC BY 2.0/ Flickr

Prognoza pogody

Czwartek, 28 października 2021 (06:58)

Aktualizacja: Czwartek, 28 października 2021 (09:22)

Jak informuje IMGW, nad Europą nadal dominuje wyż z centrum nad Rumunią, a północno-zachodnia część kontynentu znajduje się w zasięgu niżu z ośrodkami nad Atlantykiem. Pogodę w Polsce kształtuje wspomniany wyż. Napływa do nas ciepła i sucha masa powietrza polarnego morskiego.

Dziś na przeważającym obszarze kraju zachmurzenie małe, tylko na północnym wschodzie umiarkowane. Temperatura maksymalna od 13 do 17 st., chłodniej jedynie na Podhalu i tam około 12 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na Wybrzeżu początkowo porywisty, przeważnie z kierunków południowych.

W nocy bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Miejscami mgła ograniczająca widzialność do 200 m. W rejonach występowania mgły możliwy wzrost zachmurzenia do dużego. Temperatura minimalna od 2 st. na południowym wschodzie, Ziemi Lubuskiej i Górnym Śląsku, około 6 st. w centrum, do 9 st. w Helu; chłodniej jedynie na Przedgórzu Sudeckim i gdzieniegdzie w Małopolsce – tam około 1 st. Na zachodzie lokalnie przygruntowe przymrozki do -1 st. Wiatr słaby, na północy kraju umiarkowany, południowo-wschodni i południowy. W Sudetach porywy wiatru do 60 km/h.

Jutro zachmurzenie małe. Rano zanikająca mgła ograniczająca widzialność do ok. 400 m. Temperatura maksymalna od 13 do 17 st. Wiatr słaby i umiarkowany, jedynie na Opolszczyźnie okresami porywisty, południowy i południowo-wschodni. W górach porywy wiatru do 60 km/h.

Dziś w Warszawie zachmurzenie umiarkowane i małe. Temperatura maksymalna 15 st. Wiatr przeważnie słaby, południowo-zachodni i zachodni, w drugiej części dnia skręcający na południowy. W nocy bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Nad ranem lokalnie silne zamglenia. Temperatura minimalna ok. 6 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-wschodni.

Jutro w stolicy bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna 17 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i południowy

JG, PAP

NaszDziennik.pl