logo
logo

Zdjęcie: Yves Ouellette/ Licencja: CC BY 2.0/ Flickr

Prognoza pogody

Środa, 24 listopada 2021 (08:06)

Aktualizacja: Środa, 24 listopada 2021 (08:54)

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1008 hPa i będzie spadać.

Dziś zachmurzenie duże, w górach i obszarach podgórskich pojawią się większe przejaśnienia i rozpogodzenia. Miejscami słabe opady deszczu lub mżawki. Temperatura maksymalna od 4 st.C na wschodzie do 9 st.C na zachodzie; na Podhalu około 2 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem okresami porywisty, zachodni i południowo-zachodni, na południu kraju miejscami południowy.

W nocy zachmurzenie duże z postępującymi od południa do centrum kraju rozpogodzeniami. Na północy, początkowo także w centrum, gdzieniegdzie słabe opady deszczu lub mżawki. Miejscami, głównie na południu, mgły ograniczające widzialność do 300 m, lokalnie osadzające szadź. Temperatura minimalna od -4 st.C, -2 st.C na południu, około 0 st. C w centrum, do 4 st.C, 5 st.C na krańcach północnych; w rejonach podgórskich spadki temperatury lokalnie do około -7 st.C. Wiatr słaby, nad morzem okresami umiarkowany, południowy i południowo-zachodni. Nad ranem w rejonach podgórskich wiatr lokalnie wzmagający się do umiarkowanego, porywistego, w szczytowych partiach gór w porywach miejscami do 80 km/h.

Jutro zachmurzenie małe i umiarkowane, na północy kraju początkowo duże.W ciągu dnia wzrost zachmurzenie do dużego miejscami na zachodzie i lokalnie na południu. Nad morzem możliwe słabe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 4 st.C do 7 st.C, w obszarach podgórskich miejscami od 2 st.C do 4 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, w rejonach podgórskich i w górach lokalnie dość silny, w porywach do 90 km/h, południowy i południowo-zachodni.

Dziś w Warszawie zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami oraz możliwe słabe opady deszczu lub mżawki. Temperatura maksymalna około 6 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni.

W nocy zachmurzenie duże i możliwe słabe opady deszczu lub mżawki, po północy większe przejaśnienia i rozpogodzenia. Temperatura minimalna około 1 st.C. Wiatr przeważnie słaby, południowo-zachodni i południowy.

JG, PAP

NaszDziennik.pl