logo
logo

Zdjęcie: Bernard Fidel/ Licencja: CC BY 2.0/ Flickr

Prognoza pogody

Czwartek, 25 listopada 2021 (06:51)

Aktualizacja: Czwartek, 25 listopada 2021 (08:00)

Polska jest na skraju wyżu z rejonu Morza Czarnego. Od północy nasuwa się zatoka niżu znad Finlandii.

Z zachodu na wschód przemieszcza się chłodny front atmosferyczny. Napływa powietrze polarne morskie, nieco chłodniejsze za frontem.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 997 hPa i będzie spadać.

Dziś w kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, na północy przeważnie duże ze słabymi opadami deszczu lub mżawki. Rano gdzieniegdzie mgły ograniczające widzialność do 200 m, lokalnie osadzające szadź. Temperatura maksymalna od 4 st. na północy do 8 st. na południu, w obszarach podgórskich od 2 do 4 st. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, w rejonach podgórskich w porywach do 65 km/h, w górach do 90 km/h, południowy i południowo-zachodni.

W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami opady deszczu, na Pomorzu i wybrzeżu krupy śnieżnej i deszczu ze śniegiem, w Tatrach i na Podhalu deszczu ze śniegiem i śniegu oraz lokalnie marznącej mżawki powodującej gołoledź. Temperatura minimalna od -3 do 2 st., tylko nad morzem i na południowym wschodzie cieplej, do 3 st., 5 st. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem w porywach do 60 km/h, na Pomorzu i Pogórzu Karpackim do 55 km/h, południowo-zachodni. W szczytowych partiach gór porywy do 90 km/h, w Tatrach zawieje.

Jutro zachmurzenie przeważnie duże. Okresami opady deszczu i deszczu ze śniegiem, przechodzące w śnieg. Suma opadów na południu kraju do 10 mm - 15 mm. Na południu Opolszczyzny, Górnego Śląska i Małopolski przyrost pokrywy śnieżnej do 7 cm - 10 cm. Temperatura maksymalna od 1 do 6 st., na wschodzie Podkarpacia do 7 st. Wiatr na ogół słaby, zmienny, na północnym zachodzie umiarkowany, południowo-zachodni.

Dziś w Warszawie zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna 5 st. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, południowy i południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie umiarkowane wzrastające do dużego. Temperatura minimalna 1 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.

Jutro w stolicy zachmurzenie duże. W drugiej połowie dnia opady deszczu przechodzące w opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura maksymalna 4 st. Wiatr słaby, z kierunków południowych.

JG, PAP

NaszDziennik.pl