logo
logo

Zdjęcie: Eric Tessmer/ Licencja: CC BY 2.0/ Flickr

Prognoza pogody

Niedziela, 29 maja 2022 (08:51)

Aktualizacja: Niedziela, 29 maja 2022 (10:40)

Niedziela nadal będzie stosunkowo chłodna, a w wielu miejscach kraju może spaść przelotny deszcz. Od środy spodziewamy się wyraźnej poprawy pogody i napływu ciepłego powietrza – powiedział Michał Folwarski, synoptyk IMGW-PIB.

Według Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowego Instytutu Badawczego, pogodę nad Polską kształtuje rozległy niż znad północno-wschodniej Europy, za sprawą którego napływa chłodne i wilgotne powietrze. Podobna pogoda utrzyma się do wtorku. Od środy spodziewane jest ocieplenie, a w czwartek termometry mogą wskazać do 27 stopni Celsjusza.

– W niedzielę najwięcej opadów spadnie na północy i zachodzie Polski. Oprócz przelotnych opadów deszczu będą też burze, w czasie których porywy wiatru mogą osiągać do 60 km/h. Na Warmii i Mazurach w burzach może spaść do 20 litrów deszczu na metr kwadratowy. Pokropić może także w centrum kraju. Najwięcej słońca i najmniej chmur będzie na południowym wschodzie. Tu też będzie najcieplej – do 20 st. C. Na pozostałym obszarze 15-17 st.C, tylko na południu lokalnie do 18 st. C. Najchłodniejszym miejscem będzie rejon Helu, gdzie spodziewamy się maksymalnie 12 stopni – powiedział Michał Folwarski z IMGW-PIB.

W nocy na wschodniej połowie kraju zachmurzy się i możliwe są opady deszczu. Na zachodzie więcej przejaśnień i tylko w pierwszej części nocy zapowiadane są zanikające, słabe burze. Temperatura minimalna wyniesie do 10 st. C na wschodzie i około 5-6 st. C na zachodzie. Wiatr będzie słaby, zmienny, tylko w czasie burze może w porywach osiągać do 55 km/h.

APW, PAP

NaszDziennik.pl