logo
logo

Dziś w
„Naszym
Dzienniku”

Zdjęcie: FOT. M. MAREK/ Nasz Dziennik

Ustawione wyroki?

Sobota, 18 lutego 2023 (00:19)

Aktualizacja: Sobota, 18 lutego 2023 (09:57)

Czy sąd lekarski był obiektywny w sprawach dotyczących lekarzy, którzy krytykowali politykę działań przeciwpandemicznych?

W mediach społecznościowych pojawiło się pismo przewodniczącego Naczelnego Sądu Lekarskiego sprzed roku, którego treść wzbudziła dyskusje wśród lekarzy i prawników. W sposób nieprzychylny mówi się w nim o lekarzach sprzeciwiających się szczepieniom i sugeruje, jak powinny być prowadzone postępowania przeciwko nim.

Doktor Paweł Basiukiewicz, specjalista chorób wewnętrznych i kardiolog, wskazuje, że pismo to „wprost sugeruje opracowanie jednej linii orzeczniczej dla różnych spraw” i obraża lekarzy („antyszczepionkowców”). „Uważam to za pomówienie” – napisał lekarz w mediach społecznościowych. Doktor Paweł Basiukiewicz ocenia, że odnosi się wrażenie, iż to wydawanie wyroku przed procesem. Zwraca uwagę na sformułowanie, że opinia została zamówiona do wykorzystania „przeciwko”. „Nie znam się na prawie, znam się na medycynie. Ale czy prawnicy nie widzą tu nadużyć?” – zastanawia się specjalista.

 

Drogi Czytelniku,

cały artykuł jest dostępny w wersji elektronicznej „Naszego Dziennika”.

Zapraszamy do zakupu w sklepie elektronicznym.

APW, ZB, „Nasz Dziennik”

Nasz Dziennik