logo
logo

Dziś w
„Naszym
Dzienniku”

Zdjęcie: AdobeStock/ Inne

Odkryć prawdę o in vitro

Środa, 23 sierpnia 2023 (10:46)

Eksperci alarmują, że politycy opozycji w czasie kampanii wyborczej cynicznie manipulują społeczeństwem poprzez nieprawdziwy przekaz o in vitro, aby zbić kapitał polityczny.

Polska Federacja Ruchów Obrony Życia skierowała do Senatu opinię w sprawie procedowanego w izbie wyższej projektu ustawy o finansowaniu ze środków publicznych procedury in vitro. Niezależni eksperci z zakresu biologii molekularnej, diagnostyki, medycyny oraz bioetyki zwracają uwagę, że projekt ten jest nieetyczny i niezgodny z interesem społecznym i ekonomicznym Polaków. Jego założenia opierają się na kłamstwach i nie pokazują zagrożeń, skutków społecznych i zdrowotnych tej niemoralnej procedury. – Wykorzystuje się dramat wielu młodych par i przedstawia im się in vitro jako metodę prostą, bezpieczną i etyczną. Opinia przekazana senatorom jest swoistym apelem o niezatajanie przed społeczeństwem niebezpieczeństw związanych z tą procedurą. Społeczeństwo musi wiedzieć, że in vitro jest nie tylko nieetyczne, moralnie naganne, lecz także wiąże się z nim wiele zagrożeń zdrowotnych dla kobiety i jej dzieci oraz problemów prawnych – wskazuje w rozmowie z „Naszym Dziennikiem” Jakub Bałtroszewicz, prezes Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia.

Więcej warto przeczytać w dzisiejszym wydaniu „Naszego Dziennika”. W wersji papierowej do nabycia w kiosku lub w wersji elektronicznej TUTAJ.

Urszula Wróbel

Nasz Dziennik