Przedmiotem przekazania były materiały należące do Haliny Jędrzejewskiej, ps. „Sławka” (1926-2025), oraz Tadeusza Jędrzejewskiego, ps. „Wszebor” (1921-1992)
– żołnierzy batalionu „Miotła”, którzy swoją działalnością wpisali się w historię walk o niepodległość Polski. Zgromadzony zbiór obejmuje m.in. dokumenty osobiste, fotografie, korespondencję oraz pamiątki związane z działalnością konspiracyjną i powstańczą.
W trakcie wydarzenia podkreślono znaczenie przekazywanych materiałów dla badań nad historią Polskiego Państwa Podziemnego oraz konieczność zachowania świadectw losów uczestników Powstania Warszawskiego dla przyszłych pokoleń.
Zdjęcia z wydarzenia można zobaczyć TUTAJ

