logo
logo

Zdjęcie: Robert Sobkowicz/ Nasz Dziennik

Prognoza pogody na dziś

Wtorek, 2 czerwca 2026 (08:09)

Aktualizacja: Wtorek, 2 czerwca 2026 (08:14)

Polska jest na skraju niżu znad Morza Północnego, we wschodniej części kraju zalega front okluzji związany z wtórnym, wypełniającym się ośrodkiem niżowym znad Bałtyku.

We wtorek na zachodzie zachmurzenie małe i umiarkowane, a na wschodzie i w centrum okresami wzrastające do dużego i tam po południu przelotne opady deszczu, na wschodzie także burze, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz około 20 mm. Temperatura maksymalna od 19 st. C na Podkarpaciu i Podhalu, około 23 st. C w centrum, do 27 st. C na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. W czasie burz porywy wiatru do blisko 60 km/h.

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko początkowo na północnym wschodzie przejściowo duże i tam zanikające przelotne opady deszczu. Natomiast na południowym zachodzie zachmurzenie małe i umiarkowane, w drugiej połowie nocy wzrastające do dużego i tam nad ranem opady deszczu. Temperatura minimalna od 10 st. C na wschodzie, około 13 st. C w centrum, do 16 st. C na zachodzie, chłodniej na Podhalu – około 8 st. C. Wiatr słaby, miejscami umiarkowany, południowo-wschodni.

 

 

AB, PAP

NaszDziennik.pl