logo
logo
zdjęcie

Zdjęcie: R.Sobkowicz/ Nasz Dziennik

Obudź się, śpiący olbrzymie!

Środa, 23 października 2013 (19:16)

Komunikat o. dr. Tadeusza Rydzyka, założyciela i dyrektora Radia Maryja

Drodzy Przyjaciele! Kochana Rodzino Radia Maryja!

Mamy bardzo pilną sprawę do wszystkich, którym zależy na Telewizji Trwam, na wolności słowa w Polsce, którym zależy na pięknej Polsce i na demokracji oraz wolności.

To, co dzieje się z Telewizją Trwam, jest zaskakujące. Otrzymaliśmy koncesję na nadawanie na multipleksie od Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, ale nie dostaliśmy tego miejsca. Musieliśmy zapłacić za koncesję na ten rok niemal 1 mln 300 tys. zł, a nie otrzymujemy miejsca. Zatem co miesiąc płacimy prawie 100 tys. zł za nic. Czy to jest uczciwe? Czy to nie jest złodziejstwem w świetle prawa? Czy to normalne, czy to demokracja?

Otrzymaliśmy koncesję na jedno miejsce. Nie cieszmy się zbytnio, bo jeszcze nic nie mamy. Nie cieszmy się też zbytnio, bo to tylko jedno miejsce dla tej strony społeczeństwa, Narodu, strony – powiedziałbym – prawej, katolickiej, chrześcijańskiej. Tych miejsc będzie może nawet 56. Kiedy patrzy się na obecną sytuację, widać, że te miejsca zostały przekazane stronie liberalno-lewicowej. Jakie będzie myślenie Polaków? Jaka będzie mentalność? Media potrafią ją zmienić, potrafią zmienić myślenie. To jest wpływ na umysły. Tym bardziej powinniśmy walczyć o media prawicowe, o media głoszące prawdę. O media, w których będzie prawdziwa komunikacja i dialog na argumenty, a nie terroryzowanie ludzi; uprawianie terroru medialnego, odbieranie dobrego imienia. Widzimy to bardzo jasno. To widać zwłaszcza po tym, co dzieje się w tej chwili z ludźmi, którzy myślą po polsku – z patriotami, jak są niszczeni, czy patrząc na niszczenie Kościoła.

Nagłaśnia się niesprawdzone zarzuty, pomówienia. To straszne. Tu musimy myśleć wszyscy. Tym bardziej ogromne dzięki! Dziękuję z całego serca w imieniu wielu ludzi. Dziękujemy parlamentarzystom, którzy zwołują posiedzenia komisji w związku ze sprawą braku demokracji w mediach, w rozdawnictwie mediów. Dziękujemy za to parlamentarzystom z prawej strony. Obserwujcie, kto jest kim. Zapamiętajcie tych, którzy pomagają, i tych, którzy szkodzą, abyśmy wiedzieli, na kogo podczas wyborów głosować.

We wtorek odbyła się kolejna komisja. Dziękujemy tym, którzy organizują następne marsze. Ostatnio taki marsz był zorganizowany w Kwidzynie. Bóg zapłać z całego serca! Za to i za upominanie się o normalność w Polsce. Za występowanie przeciwko ideologii gender, która jest w skutkach straszna. Benedykt XVI mówił, że przyniesie ona ludziom więcej szkody niż komunizm. Trzeba się zainteresować, czym to jest. Trzeba się spieszyć, bo ideologia gender jest wprowadzana już do przedszkoli, do szkół. Rodzice o tym nie wiedzą. Będą mieć zniszczone dzieci. Polska będzie miała zniszczonych ludzi, zniszczoną rodzinę.

Dziękujemy za to, że sprzeciwiacie się temu. Organizujcie wykłady w różnych miastach. One się odbywają, potrzeba ich jeszcze więcej! Obudź się, śpiący olbrzymie. Katolicy, obudźcie się wszyscy! Katolicyzm to jest olbrzym, ale niech nie będzie śpiący! Zatem niech każdy czyni, co się da.

Jeszcze jedno: w najbliższą sobotę marsz w Poznaniu w obronie Telewizji Trwam. Bóg zapłać z całego serca!

Źródło: Radio Maryja

NaszDziennik.pl