logo
logo
zdjęcie

Zdjęcie: / -

Bluźniercza instalacja zniszczona

Czwartek, 14 listopada 2013 (18:55)

W stołecznym Centrum Sztuki Współczesnej zniszczona została bluźniercza instalacja, która prezentowała film profanujący krzyż z figurą Jezusa Chrystusa.

– Podczas naszej modlitwy niezidentyfikowana osoba oblała farbą ekran, na którym wyświetlany był ten obrazoburczy film. Nastąpiło to tak szybko, że nikt z nas nawet nie zauważył, jak to się stało. Film ten przestał działać. Przyjechała policja, która zatrzymała jedną osobę – poinformowała NaszDziennik.pl Anna Kołakowska, uczestniczka krucjaty w CSW, dodając jednocześnie, że zatrzymany mężczyzna jest z pewnością osobą niewinną.

– Policja otrzymała informacje od ochrony, że mężczyzna pochlapał ścianę czerwoną farbą. Po przybyciu na miejsce policjanci ze Śródmieścia dokonali zatrzymania tej osoby i przewieźli ją do komendy. W tym momencie są dokonywane czynności wyjaśniające: przesłuchiwani są świadkowie i ustalany przebieg zdarzenia – poinformował NaszDziennik.pl policjant dyżurny z zespołu prasowego.   

Od wtorku w Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie prowadzona jest modlitwa przebłagalna za grzech znieważenia krzyża.

Od kilku tygodni w CSW prezentowany był obrazoburczy film autorstwa Jacka Markiewicza pt. „Adoracja”. Przeciwko tej ekspozycji zaprotestowało już wiele środowisk, wyrażając sprzeciw wobec obrazy uczuć religijnych, jak również wobec dotowania wystawy z pieniędzy podatników. Z żądaniem natychmiastowego zamknięcia ekspozycji wystąpili księża biskupi.

MM

Aktualizacja 14 listopada 2013 (20:09)

NaszDziennik.pl