logo
logo
zdjęcie

Zdjęcie: R.Sobkowicz/ Nasz Dziennik

Telewizja Trwam otrzymała decyzję rezerwacyjną

Środa, 29 stycznia 2014 (19:16)

Telewizja Trwam otrzymała dziś decyzję rezerwacyjną od Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Była ona potrzebna, aby katolicka stacja mogła rozpocząć nadawanie na cyfrowym multipleksie. – To zwycięstwo ludzi dobrej woli i modlitwy – powiedział na antenie Radia Maryja dyrektor rozgłośni o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR.

– Dzisiaj otrzymaliśmy decyzję rezerwacyjną z Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Dzięki niej Telewizja Trwam od 15 lutego będzie mogła wejść na MUX-1. To jest ostatni wymagany dokument. To zwycięstwo ludzi dobrej woli i modlitwy. Dziękujmy wszystkim za wsparcie, zarówno wierzącym, jak i niewierzącym. Życzymy Bożego błogosławieństwa oraz determinacji, by się jednoczyć i iść razem dla dobra – powiedział o. Tadeusz Rydzyk, dyrektor Radia Maryja.

Założyciel Radia Maryja podziękował wszystkim za obronę Telewizji Trwam, w tym za liczne marsze, które przeszły ulicami wielu miast Polski i zagranicy, a także za zbieranie podpisów w obronie katolickiej stacji.

– Wszystkim dziękuję: księżom biskupom, Episkopatowi Polski, osobom duchownym, księżom, siostrom i braciom zakonnym. Dziękuję chorym i cierpiącym. Oni najwięcej się modlą i ich modlitwa jest najcenniejsza. Dziękuję naszym siostrom, ojcom, pani dyrektor Lidii Kochanowicz, prawnikom za olbrzymią pracę. Wyrażam ogromną wdzięczność posłom i senatorom za organizowanie posiedzeń komisji oraz wszystkim, którzy mają dobrą wolę i nie bali się złożyć podpisu. To było ponad 2 i pół miliona ludzi. Dziękuję biurom, kołom, każdemu – powiedział o. Tadeusz Rydzyk, dyrektor Radia Maryja.

Dodał, że uzyskanie decyzji rezerwacyjnej to nie wszystko, że przed nami jeszcze wielkie zadanie. Ojciec Tadeusz Rydzyk apelował o systematyczne wspieranie dzieła modlitwą, życzliwością i ofiarą.

W nocy z 14 na 15 lutego na Jasnej Górze w kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej sprawowana będzie Msza Święta. Będzie jej przewodniczył ks. abp Wacław Depo, metropolita częstochowski, przewodniczący Rady ds. Środków Społecznego Przekazu KEP.

Źródło: Radio Maryja

NaszDziennik.pl