logo
logo

Zdjęcie: Robert Sobkowicz/ Nasz Dziennik

Zwycięstwo ludzi dobrej woli i modlitwy

Czwartek, 30 stycznia 2014 (08:37)

Komunikat o. dr. Tadeusza Rydzyka, założyciela i dyrektora Radia Maryja z dnia 29 stycznia 2014 roku

 

Bardzo serdecznie pozdrawiam wszystkich słuchaczy Radia Maryja, widzów Telewizji Trwam, wszystkich którzy się modlili i starali na różne sposoby wspierać nasze działania, przez podpisywanie protestów, przesyłanie skarg do różnych urzędów m.in. do Krajowej Rady, Ministerstwa Cyfryzacji i Administracji, organizowanie marszów w Polsce i na świecie, w walce przeciwko dyskryminacji Telewizji Trwam.

Dzisiaj otrzymaliśmy z Urzędu Komunikacji Elektronicznej decyzję rezerwacyjną. Dzięki niej Telewizja Trwam od 15 lutego będzie mogła wejść na MUX-1. To jest ostatni wymagany dokument.

Jest to zwycięstwo ludzi dobrej woli i modlitwy. Dziękujmy wszystkim za wsparcie, zarówno wierzącym, jak i niewierzącym. Życzymy Bożego błogosławieństwa oraz determinacji, by się jednoczyć i iść razem dla dobra. Może nie we wszystkim jesteśmy jednomyślni, ale trzeba patrzeć na to, co nas łączy i na tych polach działać. Można zrobić bardzo wiele dla Kościoła i Ojczyzny.

To jest wielkie zwycięstwo. Jeszcze raz wszystkim dziękuję: księżom biskupom, Episkopatowi Polski, osobom duchownym, księżom, siostrom i braciom zakonnym. Dziękuję chorym i cierpiącym. Oni najwięcej się modlą i ich modlitwa jest najcenniejsza. Dziękuję za olbrzymią pracę naszym siostrom, ojcom, pani dyrektor Lidii Kochanowicz, prawnikom. Wyrażam ogromną wdzięczność posłom i senatorom za organizowanie posiedzeń komisji oraz wszystkim, którzy mając dobrą wolę nie bali się złożyć podpisu pod protestem do KRRiT i Ministerstwa Administracji i  Cyfryzacji. To było ponad 2,5 miliona ludzi. Dziękujemy biurom, Kołom Przyjaciół Radia Maryja, indywidualnym przyjaciołom, każdemu.

Kochani, przed nami wielkie zadanie. Wejście na multipleks to nie wszystko. Teraz trzeba stworzyć dobrą telewizję. Na początek wszystko pozostanie tak jak jest, chociaż niektóre rzeczy zostaną poprawione. Potrzebni są też dobrzy ludzie, kompetentni, zdolni, nie najemnicy, ale świadkowie prawdy, ludzie, którzy czują misję służby prawdzie, Panu Bogu i człowiekowi.

Żeby zrealizować wszystkie plany potrzebne są finanse i o tym też trzeba mówić. Jeżeli oglądamy i słuchamy – chwała Panu. Trzeba jednak pamiętać, że kolejnym etapem jest odpowiedzialność za to dobro. Chodzi o wspieranie tego dobra modlitwą i życzliwością. Przeciwnicy będą na pewno robić wszystko, żeby nas zdyskredytować, ale nie przejmujmy się tym. Róbmy swoje: służmy z całą kulturą w prawdzie człowiekowi, Ojczyźnie.

Na to wszystko potrzebne są środki materialne. Kochani, pamiętajmy o tym co miesiąc. Ważna jest systematyczność, bo opłaty są ogromne. Tylko za bycie w eterze, za samo nadawanie (zarówno radia, jak i telewizji), będziemy płacić miesięcznie 2,5 mln złotych. Ktoś powie, że jest to ogromna kwota. Dla jednego – tak, ale dla milionów to nie jest niemożliwe. Trzeba żeby miliony poczuły odpowiedzialność. Zachęcajmy jeden drugiego, tłumaczmy. Razem możemy uczynić wiele dobra. Liczę na pomoc tych, którzy są najgorliwsi. Mam nadzieję, że znajdą oni innych gorliwych. Kochani, zróbmy razem telewizję naprawdę na wysokim poziomie.

Z 14 na 15 lutego będziemy na Jasnej Górze. Msza św. sprawowana będzie o północy. Eucharystii będzie przewodniczył ks. abp Wacław Depo, metropolita częstochowski, przewodniczący Rady ds. Środków Społecznego Przekazu Konferencji Episkopatu Polski. Na nasze spotkanie na Jasną Górę wybiera się wiele osób. Mamy nadzieję, że tego dnia, także o północy rozpoczniemy nadawanie na multipleksie. Wszystko zależy od kwestii technicznych i dobrej woli niektórych osób w Polsce.

Trzeba zaznaczyć, że otrzymaliśmy jedno miejsce na multipleksie, a jest ich w Polsce 56. Proszę sobie wyobrazić – całe „morze” mediów liberalno-lewicowych i jedna Telewizja Trwam. Oni mają potężne pieniądze i wielu ludzi. Wiemy jak po wojnie kształtowano tzw. dziennikarzy. Teraz trzeba to odrobić. My się trudzimy i Wy się trudzicie, dziękujemy Wam za to.

Pan Jezus to widzi i kiedyś będziemy w niebie opowiadać sobie o tym, jak działaliśmy dla prawdy, dla ewangelizacji. Pan Jezus każdego widzi i każdemu wynagrodzi. Bóg zapłać.

Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu, jak była na początku, teraz i zawsze, i na wieki wieków. Amen

Źródło: Radio Maryja

Aktualizacja 30 stycznia 2014 (09:31)

NaszDziennik.pl