logo
logo
zdjęcie

Zdjęcie: Adam Białous/ Nasz Dziennik

Infekcja gender

Środa, 5 lutego 2014 (11:13)

W Białymstoku odbyła się wczoraj prelekcja ks. prof. Pawła Bortkiewicza „Ideologia gender – istota i zagrożenia”. Obszerna sala kina Ton szczelnie wypełniła się słuchaczami. Już na wstępie prelegent odpowiedział na często zadawane w mediach pytanie, dlaczego Kościół w Polsce dopiero teraz tak zdecydowanie i głośno zaczął sprzeciwiać się ideologii gender.

– Nie jest to przypadek. Odpowiedź tkwi w wydarzeniach, jakie miały miejsce w roku 2012 i 2013. To znaczy m.in. przyjęciu przez Polskę konwencji o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie, która winą za tę przemoc obarcza tradycyjną rodzinę, małżeństwo heteroseksualne i monogamiczne. Wniosek płynący z konwencji to przemodelować tradycyjną rodzinę, stworzyć jej nowy model oparty na gender – tłumaczył ks. prof. Paweł Bortkiewicz, specjalista w dziedzinie teologii moralnej.

Kolejnym zagrożeniem, jakie ujawniło się w ostatnim czasie w Polsce, i skłoniło wiele osób, stowarzyszeń i instytucji do stanowczego sprzeciwienia się ideologii gender, jest m.in. propagujący twarde gender sejmowy projekt ustawy o zakazie dyskryminacji osób ze względu na tożsamość i ekspresję płciową z roku 2013.

Również w tym roku, jak wskazywał ksiądz profesor, zostały przedstawione Polsce przez Światową Organizację Zdrowia standardy tzw. edukacji seksualnej, która ma objąć dzieci od najmłodszych lat życia nawet do 2. roku życia.

– Ta edukacja ma polegać na nauce dzieci i młodzieży masturbacji, antykoncepcji i ma je „wyzwolić” z  religijnych stereotypów myślenia, które miałby być ograniczeniem wolności seksualnej – mówił prelegent. Ostrzegał, iż tego typu „chora edukacja” jest praktykowana w kilkudziesięciu działających już w Polsce tzw. przedszkolach genderowych, o istnieniu których opinia publiczna dowiedziała się dopiero w ubiegłym  roku.  


Następne spotkania:

KONSTANTYNÓW ŁÓDZKIsobota, 8 lutego, godz. 18.00, świetlica SI Zgoda, ul. 8 Marca 1. Zaprasza konstantynowskie Koło Przyjaciół Radia Maryja

OLSZTYN czwartek, 13 lutego, godz. 18.00, Instytut Kultury Chrześcijańskiej, ul. Kopernika 47. Zapraszają organizatorzy: Akcja Katolicka Archidiecezji Warmińskiej, Stowarzyszenie Civitas Christiana Oddział w Olsztynie, Stowarzyszenie Święta Warmia oraz gospodarz miejsca – Instytut Kultury Chrześcijańskiej im. bł. Jana Pawła II.

 

Adam Białous

NaszDziennik.pl