logo
logo

Zdjęcie: Sasha Maksymenko/CC BY 2.0/ Flickr

Polacy niosą pomoc Ukrainie

Sobota, 22 lutego 2014 (07:53)

Aktualizacja: Piątek, 14 marca 2014 (17:51)

400 tys. zł to suma, jaką w ciągu dwóch dni udało się zebrać dzięki akcji „Solidarni z Ukrainą” prowadzonej przez Caritas Polska na rzecz narodu ukraińskiego. Tylko wczoraj ofiarodawcy przesłali do Caritas 10 200 charytatywnych SMS-ów o treści POMAGAM.

Z zebranych dotychczas środków zakupiono bandaże, środki przeciwbólowe i antybiotyki. Kupiono także żywność, w tym cukier, kaszę oraz chleb. „Wszystkie artykuły zostały zakupione we Lwowie i wysłane w konwojach busów do Kijowa. Produkty są wysyłane w tonach. Caritas ze Lwowa otrzymująca wsparcie finansowe od Caritas Polska planuje w ciągu najbliższych dwóch dni wysłać do Kijowa kolejne transporty z lekami i żywnością” – poinformował w komunikacie przesłanym NaszemuDziennikowi.pl Paweł Kęska, rzecznik Caritas Polska. Jak dodał, w razie wyczerpania potrzeb pomocy doraźnej zebrane środki posłużą do organizowania pomocy długofalowej.

Przytaczany w komunikacie ks. Wiesław Dorosz, dyrektor Caritas – Spes we Lwowie, podkreśla, że „najbardziej potrzebne obecnie leki to środki wspomagające gojenie ran”. „Skutkiem  tragicznej sytuacji na Ukrainie jest też coraz większy brak żywności i ciągłe podnoszenie cen. (...) Bardzo dużo ludzi poszkodowanych na Majdanie pochodzi z zachodniej Ukrainy. Więc w następne dni oczekujemy zwiększonej ilości osób, które będą się do nas zwracać o pomoc. Apeluję już dzisiaj i bardzo mocno czekamy Waszej pomocy” – podkreślił dyrektor Caritas Lwów.

Akcję „Solidarni z Ukrainą” można wesprzeć, wysyłając SMS charytatywny o treści POMAGAM na numer 72052, koszt 2,46 zł z VAT, oraz przez wpłatę na konto Caritas z dopiskiem UKRAINA – szczegóły na www.caritas.pl.

IK

NaszDziennik.pl