logo
logo

Zdjęcie: Marek Borawski/ Nasz Dziennik

Sprawy klubowe załatwia menadżer

Środa, 30 maja 2018 (19:13)

– Nie myślę o sprawach związanych z ewentualną zmianą klubu, od tego mam menadżera. W tej chwili moją głowę zajmują wyłącznie przygotowania do mistrzostw świata – powiedział dziś Robert Lewandowski, kapitan piłkarskiej reprezentacji Polski.

Środkowe spotkanie „Lewego” z mediami zbiegło się w czasie z rewelacjami niemieckiej prasy, która doniosła, iż poprzez swego agenta, Piniego Zahaviego, poprosił władze Bayernu Monachium o zgodę na transfer do innego klubu. Mistrz Niemiec tych informacji nie chciał skomentować, także Lewandowski się do nich wprost nie odniósł. – Kompletnie nie myślę o sprawach klubowych, bo od tego mam menedżera – powiedział. Jak dodał, w tej chwili koncentruje się wyłącznie na reprezentacji i przygotowaniach do mundialu w Rosji.

– Rozpocząłem je dużo wcześniej, bo już w trakcie sezonu moje myśli i działania związane były z tym, co wydarzy się na mistrzostwach. Jeśli ktoś policzy, ile minut spędziłem na boisku teraz, w minionych rozgrywkach, a ile przed mistrzostwami Europy we Francji, to bez trudu dostrzeże sporą różnicę. Wierzę, że dzięki temu w Rosji będzie widoczna moja świeżość, coś, czego podczas Euro 2016 lekko mi brakowało. Z pewnością jestem mądrzejszy o tamte doświadczenia i spodziewam się, że pozwolą mi i pomogą, by moja forma, dynamika, przyszły w odpowiednim momencie i w odpowiedniej jakości. W ostatnim tygodniu, choć nie byłem z kolegami na zgrupowaniu w Juracie, też znajdowałem się cały czas w treningu i śledziłem to, co robili. Nie zaczynam przygotowań od zera, tylko od konkretnego poziomu – podkreślił Lewandowski.

Kapitan Biało-Czerwonych przyznał, że w Rosji spodziewa się niezwykle zaciętej i ciężkiej rywalizacji. – Każdy z trzech meczów będzie niezwykle ważny, a my musimy być gotowi na każdą ewentualność, na każde z możliwych problemy. Na pewno pierwszy mecz będzie kluczowy, ale nie możemy skupiać się wyłącznie na nim, tylko na trzech, bo w trzech wyjdziemy na boisko, by zdobywać punkty. Nie wiem, czy jesteśmy silniejszą drużyną niż przed dwoma laty, a tak naprawdę nie ma to znaczenia. Wiemy za to, że zagramy z lepszymi drużynami niż w eliminacjach, z lepszymi, z wyjątkiem Niemców, z którymi rywalizowaliśmy na Euro. Nie możemy jednak się przemotywować, musimy zrobić wszystko, by zachować chłodne i spokojne głowy. Chcemy pokazać naszą najlepszą piłkę, a mamy sporo czasu do tego, by dojść do najwyższej formy – zaznaczył Lewandowski.

Reprezentacja Polski przebywa obecnie na zgrupowanie w Arłamowie. Ćwiczy tam 32 zawodników, z których Adam Nawałka wybierze 23-osobową kadrę na mundial. Decyzje podejmie i oficjalnie ogłosi 4 czerwca. Przed mistrzostwami Biało-Czerwoni rozegrają jeszcze dwa mecze towarzyskie – 8 czerwca w Poznaniu z Chile oraz cztery dni później w Warszawie z Litwą. Następnego dnia wylecą do swojej bazy w Soczi. Mundial zainaugurują 19 czerwca, spotkaniem z Senegalem w Moskwie.

 

 

Piotr Skrobisz

Aktualizacja 3 lipca 2018 (13:26)

NaszDziennik.pl