logo
logo

Zdjęcie: facebook.com/LegiaWarszawa/ Internet

Jedenaście zmian w ekstraklasie

Wtorek, 2 kwietnia 2019 (21:22)

Do jedenastu zmian trenerów doszło dotychczas w klubach piłkarskiej ekstraklasy w sezonie 2018/2019. We wtorek Serb z polskim paszportem Aleksandar Vukovic zastąpił w Legii Warszawa zwolnionego z tej funkcji Portugalczyka Ricardo Sa Pinto.

Warszawski klub poinformował również, że do sztabu trenerskiego pierwszego zespołu został dołączony Marek Saganowski. Obaj, jak dodano, mają prowadzić Legię do końca sezonu 2018/2019.

 

To kolejna zmiana w ekipie z Łazienkowskiej. Już po drugiej kolejce mistrz Polski rozstał się z Chorwatem Deanem Klafuricem, którego miejsce – wówczas na dwa ligowe mecze – zajął właśnie Vukovic. Od 13 sierpnia szkoleniowcem stołecznego zespołu był Sa Pinto.

 

Sporo dzieje się również w Lechu. W minioną niedzielę poznański klub poinformował o odsunięciu trenera Adama Nawałki. Jego obowiązki co najmniej do końca obecnej edycji rozgrywek przejmie Dariusz Żuraw.

 

To kolejna zmiana w „Kolejorzu”. Sezon w roli szkoleniowca Lecha rozpoczął Serb Ivan Djurdjevic, a później tymczasowo w dwóch spotkaniach zespół prowadził... Żuraw. W listopadzie trenerem Lecha został były selekcjoner reprezentacji Polski. Nawałka rozpoczął pracę od porażki 2 grudnia z Cracovią 0:1, a zakończył cztery miesiące później bezbramkowym remisem z Koroną Kielce.

 

W zimowej przerwie w rozgrywkach do zmiany na stanowisku szkoleniowca doszło tylko w Śląsku Wrocław – Pawła Barylskiego zastąpił Czech Vitezslav Lavicka. To była druga roszada w tym klubie, ponieważ wcześniej Barylski zmienił Tadeusza Pawłowskiego.

 

Trenerzy zmieniali się także w Wiśle Płock, Zagłębiu Sosnowiec i KGHM Zagłębiu Lubin.

 

W całym poprzednim sezonie doszło łącznie do 16 roszad.

 

 

JG, PAP

NaszDziennik.pl