logo
logo

Zdjęcie: Marek Borawski/ Nasz Dziennik

Bez Brzęczka. Zieliński zarażony

Sobota, 3 października 2020 (08:13)

Aktualizacja: 3 października 2020 (10:31)

Jerzy Brzęczek, trener piłkarskiej reprezentacji Polski, nie będzie towarzyszył podopiecznym przynajmniej na początku zgrupowania przed październikowymi meczami. Raczej na pewno nie weźmie w nich udziału Piotr Zieliński, zarażony koronawirusem.

To wszystko złe informacje, bardzo mocno komplikujące najbliższą przyszłość i plany narodowej drużyny. W najbliższym czasie ma ona rozegrać trzy mecze – towarzyski z Finlandią (7 października) oraz z Włochami (11.10) i Bośnią i Hercegowiną (14.10) w Lidze Narodów. Tradycyjnie będzie do nich przygotowywać się na zgrupowaniu, ale już wiadomo, że przynajmniej na jego początku zajęciami nie pokieruje Brzęczek. Potwierdził to wczoraj PZPN w oficjalnym komunikacie. Oto jego treść:

„Polski Związek Piłki Nożnej informuje, że badania na obecność wirusa SARS-CoV-2 przeprowadzone u członków sztabu trenerskiego reprezentacji Polski dały wyniki negatywne. Selekcjoner Jerzy Brzęczek w dalszym ciągu, zgodnie z zaleceniami lekarzy, przebywa na kwarantannie. Oznacza to, że październikowe zgrupowanie drużyny narodowej rozpocznie się bez jego udziału. Pod jego nieobecność na czele sztabu szkoleniowego reprezentacji staną trenerzy Tomasz Mazurkiewicz i Radosław Gilewicz”.

O tym, że Brzęczek jest zarażony koronawirusem, wiadomo od 26 września, kiedy to pojawiła się taka wiadomość.

Wczoraj okazało się, że pozytywny wynik badań miał również jeden z najważniejszych zawodników naszej narodowej drużyny. Włoskie Napoli poinformowało bowiem, że koronawirusa ma Zieliński, podobnie jak jeden z członków sztabu szkoleniowego. Pomocnik Biało-Czerwonych znalazł się oczywiście wśród powołanych na październikowe mecze, ale można stwierdzić, bez obaw o pomyłkę, że na pewno w nich nie zagra.

Reprezentacja Polski rywalizuje w grupie A najwyższej dywizji Ligi Narodów. Po dwóch kolejkach ma na koncie trzy punkty (za zwycięstwo nad Bośnią i Hercegowiną) i plasuje się na trzecim miejscu w tabeli. Prowadzą w niej Włochy przed Holandią.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Piotr Skrobisz

NaszDziennik.pl