logo
logo

Zdjęcie: / Nasz Dziennik

Igrzyska Europejskie: Ruszyła rywalizacja sportowa

Wtorek, 20 czerwca 2023 (12:40)

Aktualizacja: Wtorek, 28 listopada 2023 (12:08)

Piłka ręczna plażowa i lekkoatletyka to pierwsze dyscypliny, w których dziś rozpoczęła się rywalizacja w III Igrzyskach Europejskich. Gospodarzem imprezy są oficjalnie Kraków i Małopolska.

Zmagania w piłce ręcznej plażowej toczą się w Tarnowie. W zawodach wezmą udział reprezentacje Polski kobiet i mężczyzn.

Polki trafiły do grupy A, gdzie zmierzą się z Hiszpankami, Dunkami oraz Norweżkami. W meczu otwarcia Biało-Czerwone czeka rywalizacja z Norwegią, czyli piątą drużyną tegorocznych mistrzostw Europy.

Polacy zaś trafili do grupy B i co ciekawe, także rywalizować będą z tymi samymi reprezentacjami, co ich koleżanki. Na początek zmierzą się z Duńczykami, którzy w ostatnich ME zdobyli brązowy medal.

W Chorzowie na Stadionie Śląskim łącznie wystartuje ok. 2 tys. lekkoatletów. 47 drużyn uczestniczących w Drużynowych Mistrzostwach Europy podzielono na trzy dywizje. Polska – jako obrońca tytułu – wystąpi w pierwszej, najwyższej. W każdej rywalizacja odbędzie się w 37 konkurencjach. W każdej wystartuje tylko jeden zawodnik z danego kraju. Dziś zaczęto zawody w najniższej dywizji.

Reprezentacja Polski zgłoszona do igrzysk liczy 370 zawodniczek i zawodników. To największa ekipa w historii startów w zawodach multidyscyplinarnych.

APW, EKO, PAP

NaszDziennik.pl